Młodzi piłkarze i piłkarki z województwa pomorskiego wśród najlepszych w Polsce.

  • 06.05.2019, 09:06
  • mat. prasowe
Młodzi piłkarze i piłkarki z województwa pomorskiego wśród najlepszych w Polsce. fot. materiały prasowe Chłopcy U-12 SP Stężyca / 3. miejsce

Podziel się:

Oceń:

Rozgrywany 2 maja na PGE Narodowym Wielki Finał XIX edycji największego w Europie Turnieju piłki nożnej dziecięcej wyłonił najlepsze polskie drużyny chłopców i dziewczynek do lat 10 i 12. Tytuł mistrzówzgarnęli chłopcy z SP 78 Poznań (kategoria U-10) i SP 4 Kostrzyn nad Odrą (U-12), a także dziewczynki z KKS-u Katowice (U-10) oraz UKS-u SMS Łódź (U-12).W Finale Ogólnopolskim dzielnie walczyli reprezentanci Pomorza, spośród których najlepiej zaprezentowali się chłopcy z SP Stężyca, zajmując 3. miejsce w kategorii do lat 12.

Mistrzowie regionów zjechali do Warszawy, by wziąć udział w Finale Ogólnopolskim, który odbywał się w dniach 29 kwietnia – 2 maja. Pierwszego dnia piłkarze i piłkarki wzięli udział w uroczystej ceremonii otwarcia przed PGE Narodowym, drugiego i trzeciego rywalizowali w fazie grupowej i pucharowej na obiektach Legii i Agrykoli, a w czwartek najlepsi z najlepszych zagrali w Wielkim Finale na najważniejszym polskim stadionie piłkarskim.

Decydujące spotkania odbyły się w oprawie godnej największych wydarzeń sportowych – na najważniejszym polskim obiekcie, sędziowane przez czołowych arbitrów (m.in. Szymon Marciniak i Monika Mularczyk) i z transmisją telewizyjną w stacji Polsat Sport, gdzie zmagania komentowali Mateusz Borek i Tomasz Smokowski. Na trybunach PGE Narodowego zasiadło wielu kibiców, w tym m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, prezes PZPN Zbigniew Boniek, Prezes Zarządu Maspex Krzysztof Pawiński czy selekcjoner Jerzy Brzęczek. Mecze zostały rozegrane na kilka godzin przed finałem Totolotek Pucharu Polski.

Piłkarze z regionu wśród najlepszych

Województwo pomorskie na Finale Ogólnopolskim reprezentowali chłopcy zEscoli Futbolu Pruszcz Gdański (U-10)i SP Stężyca (U-12), a także dziewczynki z Feniksa Kramarzyny (U-10) i Błękitnych Wejherowo (U-12). W Warszawie najlepiej zaprezentowali się chłopcy ze Stężycy, którzy ostateczni zajęli 3. miejsce na Turnieju. Piłkarze z Kaszub pewnie rozpoczęli zawody wygrywając dwa spotkania, a ich ostatni mecz w fazie grupowej zakończył się remisem 2:2 z – jak się później okazało – mistrzem Turnieju, zespołem SP 4 Kostrzyn nad Odrą. W półfinale, czyli meczu decydującym o występie na PGE Narodowym, zawodnicy z województwa pomorskiego musieli uznać wyższość (1:5) SP 392 Warszawa. Trudne spotkanie czekało ich również w meczuo 3. miejsce, który zakończył się wynikiem 3:3. Tym samym, aby wyłonić trzecią drużynę Turnieju, rozegrano konkurs rzutów karnych,w którym piłkarze ze Stężycy pokonalizespół SP 45 Wrocław 3:2. Świetną formę zaprezentował Kacper Mach.Bramkarz z Pomorzadzięki swoim interwencjom nie tylko zapewnił drużynie miejsce na podium, ale również zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza Turnieju w kategorii U-12.

- Dwa lata temu zajęliśmy 4. miejsce w kategorii U-10, w tym roku Turniej zakończyliśmy na 3. pozycji w starszej kategorii wiekowej, więc widać progres. Turniej jest wspaniały, od samego początku jest to fantastyczne przeżycie dla dzieci, rodziców i dla nas wszystkich. Organizacja stoi na bardzo wysokim poziomie, a to że chłopcy mieli okazję pokazać się przed trenerami reprezentacji młodzieżowych, jest dodatkową motywacją – podkreślił Ireneusz Stencel, trenerSP Stężyca.

W ćwierćfinale zagrali również młodsi piłkarze z Pomorza – Escola Futbolu Purszcz Gdański ostatecznie uplasowała się na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej Turnieju. Dziewczynki z Błękitnych Wejherowo zajęły 9. miejsce, a piłkarki Feniksa Kramarzyny zakończyły rozgrywki na 16. pozycji.

- Zawsze wyznaczamy sobie ambitne cele. wygraliśmy Finały Wojewódzkie, przyjechaliśmy tutaj i jest to fajna zabawa, ale każdy ma jakiś cel.W sporcie jest tak, że każdy chce wygrywać – dodał Jakub Dulko, trener Błękitnych Wejherowo.

XIX edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – klasyfikacja generalna

Miejsce

Chłopcy U-10

Dziewczynki U-10

Chłopcy U-12

Dziewczynki U-12

1.

WIELKOPOLSKIE (SP 78 Poznań)

ŚLĄSKIE (KKS Katowice)

LUBUSKIE (SP 4 Kostrzyn nad Odrą)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

2.

ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Volley Szczecin)

KUJAWSKO-POMORSKIE (KKS Tęcza Bydgoszcz)

MAZOWIECKIE (SP 392 Warszawa)

PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)

3.

ŚLĄSKIE (SP 7 Częstochowa)

MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia Ząbki)

POMORSKIE (SP Stężyca)

ŚLĄSKIE (Sprint Katowice)

4.

MAŁOPOLSKIE (MKS Tarnovia Tarnów)

MAŁOPOLSKIE (MKS Tarnovia Tarnów)

DOLNOŚLĄSKIE (SP 45 Wrocław)

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)

5.

ŁÓDZKIE (RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki)

PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)

ZACHODNIOPOMORSKIE (SP 51 Szczecin)

WIELKOPOLSKIE (Lech Poznań Football Academy)

6.

PODKARPACKIE (Piłkarskie Nadzieje Mielec)

PODLASKIE (KS Włókniarz Białystok)

ŁÓDZKIE (SP 137 Łódź)

LUBUSKIE (MUKS PS Kostrzyn nad Odrą)

7.

POMORSKIE (Escola Futbolu Pruszcz Gdański)

OPOLSKIE (UKS Unia Opole)

PODLASKIE (ZSP 2 Czerwoni Białystok)

ŚWIETOKRZYSKIE (KSP Kielce)

8.

KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 44 Bydgoszcz)

ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)

KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 64 Bydgoszcz)

LUBELSKIE (GKS Górnik Łęczna)

9.

OPOLSKIE (UKS Spiders Krapkowice)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

ŚLĄSKIE (SMS Katowice)

POMORSKIE (Błękitni Wejherowo)

10.

ŚWIĘTOKRZYSKIE (SP Nowiny)

LUBELSKIE (Czwórka Biała Podlaska)

WIELKOPOLSKIE (Witaszaki Witaszyce)

MAŁOPOLSKIE (AKF Wisła Brzeźnica)

11.

PODLASKIE (SP 11 Suwałki)

WIELKOPOLSKIE (GSS Grodzisk Wielkopolski)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (SP Małogoszcz)

DOLNOŚLĄSKIE (KS Ślęza Wrocław)

12.

MAZOWIECKIE (SP 377 Talent Warszawa)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (UKS Kunów)

LUBELSKIE (Remis Świdnik)

PODLASKIE (SP Poświętne)

13.

DOLNOŚLĄSKIE (Olympic Wrocław)

DOLNOŚLĄSKIE (GSA APN Talent Trzebnica)

PODKARPACKIE (SMS Igloopol Dębica)

ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)

14.

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (ZSS Ełk)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (Diamond Pisz)

OPOLSKIE (PSP 5 Opole)

MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia Ząbki)

15.

LUBUSKIE (SP 10 Zielona Góra)

LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów)

MAŁOPOLSKIE (SP 5 Oświęcim)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (AS Stomil Olsztyn)

16.

LUBELSKIE (UKS Widok Lublin)

POMORSKIE (Feniks Kramarzyny)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 1 Pisz)

OPOLSKIE (UKS Unia Opole)

 

Nagrody indywidualne

Chłopcy U-10

Dziewczynki U-10

 

Mateusz Nowakowski (UKS Volley Szczecin)

Amelia Sikora (UKS Tęcza Bydgoszcz)

 

Jakub Gliwa (UKS Volley Szczecin)

Antonina Dzierżęga (KKS Katowice)

 

Hubert Janyszka (SP 78 Poznań) – 14 bramek

Oliwia Rak (KKS Katowice) – 12 bramek

 

Chłopcy U-12

Dziewczynki U-12

 

Kacper Mach (SP Stężyca)

Maja Krychta (Beniaminek Krosno)

 

Kacper Sikorski (SP 4 Kostrzyn nad Odrą)

Natalia Sikorska (UKS SMS Łódź)

 

Maciej Jeleński (SP 392 Warszawa) – 9 bramek

Julia Gałuszka (Beniaminek Krosno) – 12 bramek

 

W nagrodę poznają idoli

Zwycięzcy XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” już wkrótce ponownie odwiedzą PGE Narodowy. 10 czerwca, wspólnie ze swoimi trenerami i opiekunami zasiądą na trybunach najważniejszego polskiego stadionu, by kibicować naszej reprezentacji w starciu eliminacji do Euro 2020 z Izraelem. Wyjazd na mecz, połączony ze spotkaniem z piłkarzami kadry selekcjonera Jerzego Brzęczka, będzie nagrodą główną za triumf w XIX edycji rozgrywek.

Dodatkową nagrodą dla najlepszych młodych piłkarzy i piłkarek XIX edycji Turnieju będzie wyjazd na Letnią Akademię Młodych Orłów, gdzie spotkają się z najbardziej utalentowanymi rówieśnikami z całego kraju. Część z nich już za jakiś czas otrzyma powołania do najmłodszej reprezentacji Polski do lat 15. Jak pokazuje historia, gra w Turnieju była początkiem wielkiej piłkarskiej przygody dla ponad 50 późniejszych reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Udział w tych rozgrywkach mają za sobą m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Damian Kądzior, Marcin Kamiński czy Paulina Dudek.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Szczegółowe informacje o trwających rozgrywkach znajdują się na stronach www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

mat. prasowe

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe