Znowu odmówiono Ci przyznania pożyczki? Dowiedz się dlaczego

  • 07.05.2019, 08:08
  • redakcja
Znowu odmówiono Ci przyznania pożyczki? Dowiedz się dlaczego

Podziel się:

Oceń:

Kolejna próba podjęta, ale znów nieudana – pożyczka nie została Ci przyznana. Mimo że starasz się o to któryś raz, zawsze spotykasz się z decyzją odmowną. Z czego to może wynikać? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź na interesujące Cię pytanie.

Nie pierwszy raz składasz wniosek o pożyczkę, lecz odpowiedź zawsze jest ta sama: nie tym razem. Czujesz się zawiedziony z tego powodu, jednak nie masz pewności, co jest wynikiem odmownej decyzji? Cóż, w podobnej sytuacji znajduje się wiele osób, które chcą zaciągnąć pożyczkę, ale nie mogą. Co im i Tobie uniemożliwia realizację planów? Poniżej opisujemy kilka bardzo często pojawiających się przyczyn.

Za niska zdolność kredytowa

Wiele firm pożyczkowych weryfikuje sytuację materialną potencjalnych klientów. Robi to np. marka Lendon – wszystko, co musisz wiedzieć o pożyczkach Lendon, znajdziesz na recenzjepozyczek.pl. Standardową praktyką tej firmy oraz wielu innych z branży jest wymóg przesłania dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów. Jeżeli okażą się one zbyt niskie w stosunku do kryteriów ustalonych przez firmę, pożyczka nie zostanie przyznana. Warto jednak pamiętać, że niektóre firmy w ogóle nie sprawdzają zdolności kredytowej, oferując pożyczki „na dowód”.

Negatywna historia kredytowa

O ile nie każda firma sprawdza zdolność kredytową potencjalnego klienta, o tyle wszystkie weryfikują historię kredytową. Podstawowym narzędziem wykorzystywanym w tym celu przez firmy pożyczkowe są bazy dłużników i kredytobiorców. Negatywny wpis, przy którym widnieje informacja na temat niespłaconego i przeterminowanego zadłużenia, często jest przyczyną odmowy przyznania pożyczki. Szansą w takim przypadku mogą być tzw. szybkie pożyczki – recenzje i opinie o chwilówkach znajdziesz na recenzjepozyczek.pl.

Wiek

Niektóre firmy pożyczkowe kierują swoją ofertę do osób w wieku od 20. czy 21. roku życia, wychodząc z założenia, że ludzie w młodszym wieku są znacznie bardziej ryzykownymi klientami, co do których można mieć obawy, że nie spłacą zadłużenia na czas. To z kolei oznacza, że osoby w wieku 18, 19 lat i czasami 20 lat mogą być wykluczeni z grona pożyczkobiorców. Złożenie przez taką osobę wniosku będzie wobec tego wiązało się z decyzją odmowną.

Nieprawidłowo wypełniony wniosek

Choć procedura składania wniosku o pożyczkę jest z reguły uproszczona do maksimum, to wciąż wiele osób popełnia błędy przy jego wypełnianiu. Nieprawidłowo wpisane dane osobowe, brak wymaganych informacji, nieprecyzyjne określenie wymagań – to wszystko może powodować odmowę przyznania pożyczki.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe