Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend

Otwarcie Sezonu Żeglarskiego. Majowy piknik nad Motławą

  • 09.05.2019, 11:18
  • Gdański Ośrodek Sportu
Otwarcie Sezonu Żeglarskiego. Majowy piknik nad Motławą
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Na tę chwilę co roku czekają miłośnicy żeglarstwa oraz zastępy motorowodniaków. Już 11 maja odbędzie się wspaniała parada jednostek po Motławie oraz symboliczna inauguracja Gdańskiego Sezonu Żeglarskiego. Podczas mającego już kilkanaście lat tradycji wydarzenia, jak zwykle nie zabraknie wielu atrakcji również dla gdańszczan i turystów.

Dostęp do morza to ogromny atut i przywilej, z którego od ponad tysiąca lat korzysta stale rozwijający się Gdańsk. To okno wystawowe na Europę i cały świat, to dochodzący od morza powiew wolności. Warto natomiast pamiętać, że Bałtyk to nie tylko środek do rozwoju handlu, gospodarki i przemysłu na Pomorzu, ale także, dosłownie i w przenośni, „morze możliwości” jeśli chodzi o turystykę, rekreację i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Parada jednostek pływających po Motławie to nie tylko wspaniałe widowisko wizualne skierowane do mieszkańców Gdańska. Celem organizatorów wydarzenia: Miasta Gdańska, Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz POL sail, jest ukazanie gdańszczanom, że żeglarstwo i wypoczynek na wodzie są dla każdego. Uroczystości Gdańskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego towarzyszyć będą liczne atrakcje nie tylko dla właścicieli jednostek pływających, ale przede wszystkim dla gdańszczan i turystów. Główna scena imprezy zlokalizowana będzie przy nabrzeżu na Targu Rybnym, na pokładzie żaglowca BalticBeauty.

W programie znajdą się m.in.: zwiedzanie gdańskich oldtimerów, czyli wiekowych jednostek pływających, przejażdżki łodziami motorowymi z ratownikami wodnymi, pokazy ratownictwa wodnego, dynamiczne ewolucje fly-board czy koncert chóru Zawisza Czarny. Chętni będą mogli zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS.

Do największych atrakcji należeć będzie z pewnością widowiskowa parada jednostek uczestniczących w imprezie, które zaprezentują się widzom płynąc w barwnym szyku na Motławie. Czeka nas zatem sobota pełna morskich, wodnych wrażeń dla najmłodszych i dla tych starszych.

Program:

12:45 - zbiórka jednostek biorących udział w paradzie na obrotnicy przy Polskim Haku
12:40 - pokaz ratowniczy na akwenie przy Targu Rybnym
13:00 – parada jednostek na Motławie
14:00 - oficjalne otwarcie sezonu wraz z podniesieniem bandery oraz koncert Chóru Zawisza Czarny
15:00 - pokaz flyboard
15:40 - Biesiada żeglarska oraz koncert na pokładzie BalticBeauty. Wystąpią Żeglarze Portowi

Gdański Ośrodek Sportu

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe