Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend

Święto Wolności i Solidarności - Scena Muzyczna

  • 10.05.2019, 09:19
  • UM Gdańsk
Święto Wolności i Solidarności - Scena Muzyczna
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK 5 scen, 12 koncertów, 152 muzyków – już za niewiele ponad trzy tygodnie zapraszamy do STREFY MUZYCZNEJ podczas ŚWIĘTA WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI z okazji 30 rocznicy wyborów 4 czerwca.

KONCERT WOLNOŚCI, SYMFONIA SZACUNKU i widowisko multimedialne „30 LAT WOLNOŚCI”, to niektóre z wydarzeń STREFY MUZYCZNEJ, którą szerzej opisują materiały dołączone do niniejszej wiadomości. 

- Czeka nas wielka przygoda, bo Święto Wolności i Solidarności, to święto dla każdego. Chcemy, żeby zarówno rodziny z dziećmi, bohaterowie tamtych dni sprzed 30 lat, gdańszczanki i gdańszczanie, ale także ci wszyscy, którzy przyjadą do Gdańska z całej Polski i Europy, a pewnie i świata, czuli się dobrze. Kultura i muzyka, to takie aktywności, które łączą ludzi. Czeka nas w sumie 5 scen, 12 koncertów i 150 artystów, muzyków, którzy przygotowują specjalny program na to święto. Warto być w Gdańsku, aby wspólnie przeżyć piękne chwile – mówiła podczas konferencji prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Dzięki temu, że cała Polska zrzuciła się na Święto Wolności i Solidarności, te wszystkie wydarzenia, o których mówiłam będą wydarzeniami bezpłatnymi, ale co też szalenie istotne, bo będą dostępne dla każdego – podkreślała Dulkiewicz. 

- Zachęcam więc do tego, by zajrzeć na stronę 2019gdansk.pl od jutra tj. od piątku 10 maja, od godziny 12.00, kiedy to ruszy rejestracja i ci, którzy się zarejestrują szybciej na koncerty, przede wszystkim ten koncert 4 czerwca o godzinie 20.00 na Placu Zebrań Ludowych, będą mieli tzw. szybką ścieżkę wejścia – będzie można zająć lepsze miejsca pod sceną – dodała. 

Przypominamy, że obchody zaplanowano na 1–11 czerwca, a organizacja święta jest możliwa dzięki publicznej zbiórce środków. Obchody ŚWIĘTA WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI w Gdańsku wspierają osoby prywatne oraz samorządy m.in. Wielkopolski i Mazowsza. Wyszczególnienie tych ostatnich datków znajduje się w załączniku. Wszystkim darczyńcom dziękujemy! 

Szczegóły w załączonym pliku.

UM Gdańsk

Załączone pliki do pobrania (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe