Przygotowanie do laserowej korekcji wzroku. Postępowanie po zabiegu - Poradnik

  • 10.05.2019, 10:09
  • artykuł sponsorowany
Przygotowanie do laserowej korekcji wzroku. Postępowanie po zabiegu - Poradnik

Podziel się:

Po przeprowadzonych badaniach okulistycznych i rozmowie z lekarzem na temat wybranej metody laserowej korekcji wzroku, następuje moment, w którym pacjent powinien się odpowiednio przygotować do zabiegu. Poznaj najważniejsze zalecenia i dowiedz się, jak wygląda rekonwalescencja po jego wykonaniu.

Zanim poddasz się zabiegowi

Na dobę przed zabiegiem zrezygnuj z makijażu oczu, a w dniu zabiegu nie maluj w ogóle twarzy. Niewskazane jest również malowanie się przez około tydzień po jego wykonaniu. Zabronione jest spożywanie alkoholu przez 24 godziny przed zabiegiem i ciężkostrawnego posiłku. Pacjentom, którzy przychodzą na badanie kwalifikujące, zalecane jest unikanie kawy i napojów energetycznych tego dnia. Nie powinno się stosować kosmetyków (np. dezodorantów) z zawartością alkoholu w dniu operacji. Dla własnego komfortu warto ubrać się w wygodną, luźną odzież.

Postępowanie po laserowej korekcji wzroku

Po przeprowadzonym zabiegu warto zapewnić sobie kilka dni wypoczynku, chociaż pod względem fizycznym możliwy jest powrót do codziennych aktywności już na drugi dzień. Kwestię tę warto omówić z lekarzem prowadzącym, ponieważ czas dochodzenia do siebie jest kwestią indywidualną i uzależnioną od wielu czynników, na przykład metody przeprowadzonej korekcji wzroku. Do najistotniejszych zaleceń należą:

  • unikanie kontaktu z osobami chorymi na infekcje typu katar, grypa, czy choroby zakaźne,
  • stosowanie przepisanych przez lekarza leków i kropli do oczu,
  • zgłaszanie się na wyznaczone wizyty kontrolne,
  • zrezygnowanie z opalania się i wizyt w solarium.

 

W większości przypadków pacjenci mają możliwość już na drugi dzień po zabiegu prowadzić normalną aktywność, jednak przez pierwsze dni zalecane jest ograniczenie pracy przy komputerze. Aby cieszyć się pełną sprawnością i najwyższymi efektami pracy specjalistów, pamiętać trzeba o unikaniu dużego wysiłku fizycznego i przebywania w zadymionych, zakurzonych pomieszczeniach.”- Aleksandra Waniczek – specjalista centrum okulistycznego Vidium Medica.

Specjalistyczna wiedza i nowoczesny sprzęt

Współczesna technologia i wiedza medyczna sprawiają, że zabieg laserowej korekcji wzroku jest bezpieczny i nieuciążliwy dla pacjentów. Profesjonalna klinika okulistyczna zapewnia doskonałe warunki przed i pooperacyjne. Wieloletnie doświadczenie specjalistów pracujących w Vidium Medica, wysokiej jakości sprzęt medyczny, nastawienie na stałe podnoszenie kompetencji personelu i jakości oferowanych usług sprawiają, że klinika ta cieszy się zaufaniem i popularnością wśród pacjentów, którym zależy na poprawie jakości widzenia, a przez to podniesieniu komfortu życia.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat laserowej korekcji wzroku w naszym centrum okulistycznym zapraszamy na https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

 

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)


Pozostałe