Nasz patronat. Wiosna w Ogrodzie - wystawa i kiermasz w Rënku (Zdjęcia)

  • 18.05.2019, 15:04 (aktualizacja 18.01.2020, 15:26)
  • Rolnik Pomorski
Nasz patronat. Wiosna w Ogrodzie - wystawa i kiermasz w Rënku (Zdjęcia) fot. Janusz Rokiciński Prezes Rënku dr inż. Sławomir Niecko

Podziel się:

Oceń:

Redakcje Rolnika Pomorskiego i Przeglądu Samorządowego Pomorze zostały zaproszone na XVII edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kiermaszem Wiosna w ogrodzie, która odbywa się w gdańskim Rënku. Targi, którym patronują: minister rolnictwa, pomorski wojewoda i marszałek, otworzył uroczyście wicewojewoda Mariusz Łuczyk.

Wystawa w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym S.A. w Gdańsku rozpoczęła się w piątek 17 maja i potrwa do niedzieli, 19. maja. Mimo zmiennej, wyjątkowo kapryśnej (słoneczko i ulewa) pogody w sobotę targi odwiedziło wielu klientów. 

- Zaproszenie do udziału w Wystawie skierowaliśmy do osób, które lubią i chcą otaczać się pięknym światem roślin – mówi dr inż. Sławomir Niecko prezes Rënku. - Udział w Wystawie biorą najlepsi projektanci terenów zielonych oraz doświadczeni ogrodnicy, producenci i handlowcy z całej Polski. Poza roślinami, drzewami czy krzewami można zaopatrzyć się w meble ogrodowe, huśtawki, donice do ogrodów, na tarasy i balkony, ziemię, nawozy i środki ochrony roślin i wiele innych artykułów.

Jak co roku odbędzie się konkurs dla Wystawców w kategoriach: najciekawsza aranżacja stoiska, najciekawszy produkt, kwiat rabatowy, najpiękniejsze drzewko i krzew. Zostanie przyznana też Nagroda Publiczności za najpiękniejsze stoisko Wystawy.

Dyplomy

W sobotę, na targowej scenie, dyplomy odebrali absolwenci studiów podyplomowych z rolnictwa studiujący w punkcie zamiejscowym WSA w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Rusocinie. Świadectwa ukończenia studiów podyplomowych dających kwalifikacje rolnicze wręczali: dziekan i prorektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży (WSA).

red. Janusz Rokiciński

 

 

 

_rolnikpomorski

Zdjęcia (28)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof
Krzysztof 23.05.2019, 06:19
Super Impreza

Pozostałe