Tragiczny wypadek w Starogardzie Gdańskim.

  • 22.05.2019, 09:11
  • KWP Gdańsk
Tragiczny wypadek w Starogardzie Gdańskim. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
STAROGARD GDAŃSKI Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka powiatu starogardzkiego. Piesza została potrącona przez ruszający z przystanku autobus. Obrażenia jakich doznała 77-letnia kobieta okazały się śmiertelne.

20 maja br. kilka minut po godz. 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informację o potrąceniu pieszej. Do zdarzenia doszło w zatoczce przy przystanku na Al. Armii Krajowej.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca autokaru włączając się do ruchu potrącił kobietę, która przechodziła na drugą stronę ulicy w miejscu niedozwolonym. Uczestnicząca w zdarzeniu piesza trafiła do szpitala. Obrażenia jakich doznała 77-letnia mieszkanka Kociewia okazały się śmiertelne.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe