W Rumi stanęły ławki dla karmiących matek

  • 24.05.2019, 10:03
  • UM Rumia
W Rumi stanęły ławki dla karmiących matek fot. UM Rumia

Podziel się:

Oceń:

RUMIA Spacerujące po Rumi mamy od niedawna mają możliwość komfortowego karmienia i przewijania maluchów na świeżym powietrzu. Przeznaczone do tego specjalne ławki z przewijakami stanęły w parku Starowiejskim i Żelewskiego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

– Takie ławki powstały już w kilku dużych polskich miastach, między innymi w Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Poznaniu, a także, po sąsiedzku, w zaprzyjaźnionym Pucku. Nasze miasto również wyszło naprzeciw oczekiwaniom karmiących mam oraz naszych najmłodszych mieszkańców – wyjaśnia Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Wyposażone w przewijaki wygodne ławki są zlokalizowane w dwóch miejskich parkach, nieopodal placów zabaw. Z obiektów mogą korzystać także opiekujący się dziećmi ojcowie czy dziadkowie.

– Jeżeli ławki się sprawdzą, mieszkańcy będą z nich korzystać i wciąż będzie taka potrzeba, wówczas postaramy się je zamontować również w innych częściach miasta. Na przykład przy tzw. zielonych wyspach czy na Szmelcie – uzupełnia pomysłodawca przedsięwzięcia.

Zakup jednej ławki wraz z montażem to koszt około 10 tysięcy złotych.

UM Rumia

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe