Gdańsk z Perłami Samorządu

  • 24.05.2019, 15:16
  • UM Gdańsk
Gdańsk z Perłami Samorządu mat. prazsowe UM Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Gdańsk został doceniony łącznie w pięciu rankingach Dziennika Gazety Prawnej. Nasze Miasto otrzymało drugie miejsce w rankingu Perły Samorządu 2019, doceniono również pracę miasta na rzecz oświaty, seniorów oraz aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży. Do Gdańska powędrowała również nagroda dla Najlepszego Skarbnika Samorządu 2019.

Kongres Perły Samorządu to ogólnopolski projekt Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Organizowany jest przez DGP już po raz siódmy, po raz trzeci odbywa się w Gdyni.

Dwa dni wydarzenia, od 23 do 24 maja, wypełnione były panelami dyskusyjnymi, sesjami i warsztatami dotyczącymi palących problemów cywilizacyjnych, z jakimi zmagają się samorządy. Są też okazją do rozstrzygnięcia rankingów organizowanych przez Dziennik Gazetę Prawną.

W czwartek wieczorem odbyła się  uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia w rankingu Perły Samorządu 2019. W tym roku nie wybierano najlepszych włodarzy (ostatnie trzy rankingi w tej kategorii wygrywał Paweł Adamowicz), lecz nagradzano gminy wyróżniające się jakością zarządzania i jakością życia mieszkańców. Takie, które nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale które obierają nowe zadania i dodatkowe cele.

W kategorii miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców Gdańsk zdobył drugie miejsce. Nagrodę odebrała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Nasze miasto wyprzedził Poznań, na trzecim miejscu uplasowała się Łódź, a za nią Gdynia.

Tego samego dnia rozstrzygnięto, organizowany już po raz trzeci przez Dziennik Gazetę Prawną, rankingu dla samorządów w kategorii Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży i wręczeniem nagród.
W tym roku po raz pierwszy szukano też liderów innowacyjnych, innowatorskich rozwiązań w zakresie gospodarki, oświaty, ochrony środowiska i polityki senioralnej.
Gdańsk otrzymał dwie nagrody w kategorii Dobrych Praktyk. W zakresie Oświaty został doceniony za Model edukacji dla uczniów ze spektrum autyzmu. W zakresie Polityki senioralnej - za aktywizację seniorów i stworzenie Centrum pracy dla seniorek i seniorów. 
W piatęk wręczono nagrodę dla Najlepszego Skarbnika Samorządu 2019, którym została Teresa Blacharska. Gdańsk, po raz drugi z rzędu, zwyciężył w kategorii miast na prawach powiatu powyżej 120 tys. mieszkańców.

UM Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe