Mistrz digital paintingu i concept artu w Słupsku. Spotkanie z Alexem Andreevem

  • 07.06.2019, 08:29
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Mistrz digital paintingu i concept artu w Słupsku. Spotkanie z Alexem… fot. mat. prasowe

Podziel się:

Oceń:

Alex Andreev, światowej sławy rosyjski artysta tworzący głównie w technice cyfrowej, spotka się 14 czerwca z miłośnikami digital paintingu i concept artu w auli Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas spotkania w słupskim Plastyku Rosjanin opowie m.in. o sobie, a także o różnych etapach swojej drogi artystycznej. Głównym punktem programu będzie lekcja pokazowa przybliżająca tajniki i aspekty warsztatu digital paintingu i concept artu, którą zademonstruje rosyjski artysta oraz panel dyskusyjny. Początek wydarzenia o godzinie 10.30. Wydarzenie odbędzie się w auli słupskiego Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9.

Spotkanie z rosyjskim mistrzem techniki cyfrowej będzie preludium do dalszego cyklu słupskich warsztatów digital paintingu i concept artu, które prowadzić będzie Alex Andreev. Ich szczegółowe terminy zostaną podane 14 czerwca podczas spotkania z Rosjaninem. Celem tych zajęć będzie efektywna nauka, która pozwoli osiągnąć postawione cele oraz profesjonalny poziom w dziedzinie sztuki cyfrowej.

Alex Andreev to współczesny artysta rosyjski, mieszkający w Sankt Petersburgu, tworzący głównie w technice cyfrowej (digital painting). Nierzadko uważany za surrealistę. Jego ilustracje często przedstawiają obraz bliskiej przyszłości przeplatany współczesną rzeczywistością. Artysta ma na swoim koncie wiele indywidualnych wystaw na całym świecie. Przygotowuje też grafikę koncepcyjną dla kina i współpracuje z takimi reżyserami, jak Gieorgij Danelija i Alan Taylor. Senior concept artist przy produkcji gier i filmów (m.in. animacja „Ku! Kin-Dza-Dza” oraz serial „Zona”). Jego prace znajdują się w kolekcjach na terenie Rosji i poza jej granicami. Artysta tworzył na zlecenie m.in. Sony Pictures, New Scientist, Cirque du Soleil (Eloize). Jest wielkim fanem prozy Stanisława Lema, do której hobbystycznie tworzy ilustracje. Wśród swoich największych inspiracji i wzorów wymienia m.in. Zdzisława Beksińskiego oraz Rene Magritte.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z rosyjskim mistrzem. Będziemy gościć w naszej szkole niezwykłego artystę światowej sławy, z najwyżej artystycznej półki. Twórca wielce oryginalny, o przepastnej i nieokiełznanej wyobraźni, którego twórczość nikogo nie pozostawia obojętnym, wręcz powala odbiorcę na kolana. Maluje niesamowite światy, fantastyczne i jaskrawe: ogromne żółwie, latające statki i stworzenia, które niby zeszły z obrazów Salvadora Dali. Jest autorem niepokojących obrazów inspirowanych stanami granicznymi pomiędzy jawą a sennym koszmarem, teraźniejszością a futurystyczną wizją, świadomością a podświadomością, prawdą a fikcją, wreszcie – rzeczywistością realną a wirtualną – zachęca Daniel Stawski z Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza.

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe