Nowe mieszkania Gdańsk

  • 09.06.2019, 22:37
  • artykuł sponsorowany
Nowe mieszkania Gdańsk

Podziel się:

Powstaje coraz więcej mieszkań. Jest to spowodowane rosnącą liczbą osób zainteresowanych kupnem lub wynajmem. Jednak przed decyzją o kupnie trzeba zdecydować czy lepszym wyborem jest mieszkanie od dewelopera, czy z rynku wtórnego.

Zalety kupna mieszkania od dewelopera

1. Możliwość zarobienia na inwestycji

Kupując mieszkanie od dewelopera w przyszłości będzie można sprzedać je za większą kwotę. Jeśli decyduje się ktoś na zakup z rynku wtórnego to z pewnością za parę lat w przypadku chęci sprzedaży nie zarobi na tej transakcji. Kupno od dewelopera jest to inwestycja.

2. Większa szansa na dostanie kredytu hipotecznego

Mieszkanie kupowane od dewelopera bardzo często jest lepszym rozwiązaniem dla banku, który ma udzielić kredytu. Będą oni bardziej chętni do udzielenia kredytu, przez co nie będzie trzeba biegać od banku do banku.

3. Mieszkanie w stanie deweloperskim to zaleta

W kupionym mieszkaniu będzie można znaleźć betonową podłogę, ściany z tynkiem, drzwi wejściowe i prawdopodobnie parapety. Wszystko inne będzie trzeba dokupić co wiąże się oczywiście z większymi kosztami, jednak wszystko może zostać urządzone wedle swojego pomysłu. Wiele osób marzy o zaprojektowaniu własnego lokum i kupno od dewelopera daje im taką możliwość.

 

Zalety kupna mieszkania z rynku wtórego

1. Zazwyczaj niższa cena

Decyzja o kupnie mieszkania z rynku wtórego zazwyczaj jest związana z niższą ceną. Mieszkania z tego rynku bardzo często mają cenę niższą o 10% niż w stanie deweloperskim.

2. Wykończone mieszkania

Wszystko jest już przygotowane i wprowadzić można się praktycznie od zaraz. Nie trzeba poświęcać czasu i pieniędzy na wykończenia. Jeśli ma ktoś ochotę to z pewnością może wyrzucić zbędne przedmioty i zakupić nowe.

3. Lokalizacja mieszkania

Bardzo często najlepsze lokalizacje są już zajęte, dlatego nie powstanie tam już żaden budynek. Jest to zaleta mieszkania wtórnego, ponieważ zazwyczaj bliżej centrum nie ma miejsca na nowe inwestycje, które chciałby przeprowadzić deweloper.

 

Podsumowując, decyzja o tym, czy rynek pierwotny lub wtórny jest lepszy zależy od predyspozycji kupca. W przypadku rynku deweloperskiego w Gdańsku można skorzystać z oferty https://www.polnord.pl/oferta/gdansk/. Można tam znaleźć wiele mieszkań w atrakcyjnych cenach.

artykuł sponsorowany

Pozostałe