27 316 gdańskich podatników wzięło udział w kampanii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!"

  • 14.06.2019, 14:21
  • UM Gdańsk
27 316 gdańskich podatników wzięło udział w kampanii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!" Zdjęcia: Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Podziel się:

Oceń:

W tegorocznej edycji kampanii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!" wzięła udział rekordowa liczba uczestników – aż 27 316 gdańskich podatników. Nagrodę główną, czyli hybrydową Toyotę Yaris wygrała Pani Iwona Kołodziejska, do której kluczyki odebrała dziś z rąk prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

Wręczenie odbyło się na parkingu Rady Miasta. Zwyciężczyni odebrała hybrydową Toyotę Yaris w towarzystwie męża i synka Teodora.

Ubiegłoroczna akcja zachęcająca mieszkańców do płacenia PIT-u w Gdańsku okazała się na tyle skuteczna, że dzięki nowym podatnikom do miejskiej kasy wpłynęło prawie 10 mln zł! Jaki wpływ odnotuje budżet miasta po tegorocznej loterii? Na te dane musimy jeszcze poczekać. Wiemy jednak, że ta edycja była rekordowa. W zabawie udział wzięło 27 316 gdańszczanek i gdańszczan. To duży sukces, który pokazuje, że warto przekonywać „nowych” mieszkańców, żeby swój PIT złożyli w Gdańsku.

- Dzięki pieniądzom z podatków rozliczanych w gdańskiej skarbówce, miasto może m.in. finansować remonty dróg, budowę nowych szkół czy modernizację oświetlenia. Skoro sami z tej infrastruktury korzystamy, to dobrze, żebyśmy się do niej także dokładali. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy w Gdańsku mieszkają, żeby także tu się rozliczali – podkreśla prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Hasło akcji „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” i jej charakterystyczna, granatowo-czerwona grafika, a także zasady udziału w loterii były identyczne jak w poprzednich edycjach. Szansę na wygraną w zabawie miał każdy, bez względu na to jak długo zamieszkuje w Gdańsku, kto rozliczył swój PIT w jednym z gdańskich urzędów skarbowych i do 5 maja wypełnił elektroniczny formularz zgłoszenia w loterii.

W puli tegorocznej loterii było 26 nagród (Toyota Yaris w wersji premium, 15 rowerów miejskich i 10 hulajnóg elektrycznych), które potwierdzają, że Gdańsk stawia na ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim. Losowanie nagród odbyło się 9 maja, a wyniki loterii zostały opublikowane na stronie organizatora firmy Playprint Polska sp. z o.o.

UM Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe