Ekologiczne rozwiązania przy budowie domu - jak wybudować dom energooszczędny?

  • 18.06.2019, 13:04
  • artykuł sponsorowany
Ekologiczne rozwiązania przy budowie domu - jak wybudować dom energooszczędny?

Podziel się:

Nowe technologie ułatwiają człowiekowi życie. Obecnie możemy mówić o najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach, a energooszczędność jest budowlanym „must have” w nowoczesnym budownictwie.

Budowa domu energooszczędnego

Instalacje implementowane w systemy zarządzania inteligentnym domem, zapewniają komfort, poprawiają jakość życia i przyczyniają się do oszczędności. Warto jednak wiedzieć, że kluczowe znaczenie w budownictwie energooszczędnym ma przede wszystkim projekt domu. Priorytetem jest także rozmowa z doświadczonym architektem oraz przedstawienie planowanej koncepcji energooszczędnej budowy domu.

Dom ekologiczny musi posiadać odpowiedni kształt bryły i dachu, dzięki czemu pozwoli na oszczędne gospodarowanie energią. Warto pamiętać, że największe straty ciepła występują w narożnikach i załamaniach ścian. Prosta, tradycyjna architektura w tym przypadku sprawdzi się najlepiej. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie dach dwuspadowy lub jednospadowy. Warto przeczytać więcej Domy energooszczędne - projekty z uwzględnieniem podstawowych zasad energooszczędności.

Jak zbudować ekologiczny dom?

Dom ekologiczny powinien zostać zaprojektowany w taki sposób, aby był przyjazny dla środowiska i był tani w utrzymaniu. Oszczędności z pewnością zapewni zamontowanie kolektorów słonecznych i tzw. pomp ciepła. W celu optymalnego zużycia energii warto wybierać urządzenia energooszczędne, a tradycyjne żarówki zastąpić oświetleniem LED.

Znaczne oszczędności finansowe można zapewnić poprzez inwestycję w system odzyskiwania wody. Deszczówka nie jest odpowiednia do spożycia, ale można ją wykorzystywać do prania i podlewania roślinności.

Dom energooszczędny projekt

Budowa domu to wielkie wyzwanie i wielka życiowa inwestycja, warto więc dokładnie przejrzeć projekty domów. Przede wszystkim jednak warto zwrócić się o pomoc do doświadczonych architektów, którzy posłużą profesjonalnym wsparciem w zakresie wyboru energooszczędnego projektu domu. Ten wybór ułatwi autorska pracownia architektoniczna: https://www.domoweklimaty.pl/.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe