Uczniowie zdobywali wiedzę hydrologiczno - meteorologiczną

  • 19.06.2019, 14:25
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Uczniowie zdobywali wiedzę hydrologiczno - meteorologiczną fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zapoznawali się ze specyfiką pracy służb hydrologiczno – meteorologicznych. Młodzież przebywała na wieloetapowych zajęciach, które odbyły się w słupskim Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, miejskiejstacji hydrologicznej, stacji pomiarowej w Charnowie oraz w Stacji Hydrologiczno - Meteorologicznej w Ustce.

Swoją przygodę ze służbami hydrologiczno – meteorologicznymi młodzi słupszczanie rozpoczęli od wizyty w słupskim Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, gdzie zostali zaznajomieni z zadaniami i rolą tej placówki oraz z poszczególnymi urządzeniami pomiarowymi. A także z charakterem i specyfiką codziennej służby pracowników instytutu. Następnie uczniowie udali się do słupskiej stacji hydrologicznej, gdzie zostały m.in. przeprowadzone badania poziomu wody oraz dokonano pomiaru prędkości jej przepływu. Młodzież została również poinformowana o rodzajach pomiarów i obserwacji hydrologicznych, zadaniach w zakresie osłony hydrologicznej i meteorologicznej społeczeństwa.

Kolejnym punktem zajęć była wizyta w stacji pomiarowej w podsłupskim Charnowie oraz w usteckiej Stacji Hydrologiczno – Meteorologicznej. Pobyt w Charnowie dostarczył kolejnych ciekawych informacji na temat roli i ważności pomiarów. Z kolei w Ustce uczniowie zostali oprowadzeni po licznych obiektach - młodzież została m.in. zapoznana z wyposażeniem ogródka meteorologicznego, poznała budowę i zasady działania znajdujących się tam przyrządów do pomiaru czynników meteorologicznych. Pracownica usteckiej stacji opowiedziała również o licznych, bardzo ważnych zadaniach placówki i systematycznych pomiarach i obserwacjach hydrologicznych i meteorologicznych. Zbieraniu, przechowywaniu, przetwarzaniu i udostępnianiu materiałów pomiarowych i obserwacyjnych. Opracowywaniu i rozpowszechnianiu prognoz i ostrzeżeń dla osłony ludności oraz gospodarki narodowej.

- Świetne zajęcia, które były z pewnością doskonałym sposobem na utrwalenie i wzbogacenie wiedzy zdobywanej na lekcjach geografii. Wynieśliśmy z nich bardzo dużo z korzyścią dla nas. Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem ogromu pracy jaką wykonująsłużby hydrologiczno – meteorologiczne – mówi Estera, uczennica Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Zdjęcia (32)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe