Nowe inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku? Postaw na południową część miasta!

  • 25.06.2019, 09:50
  • artykuł sponsorowany
Nowe inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku? Postaw na południową część miasta!

Podziel się:

Rynek nieruchomości w Trójmieście jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków w Polsce. Tendencja ta widoczna jest, szczególnie w Gdańsku gdzie kolejny rok z rzędu rośnie sprzedaż mieszkań i przybywa kolejnych inwestycji.

Rynek nieruchomości w Trójmieście, jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków w Polsce. Tendencja ta widoczna jest szczególnie w Gdańsku gdzie kolejny rok z rzędu rośnie sprzedaż mieszkań i przybywa kolejnych inwestycji.

Niestety tzw. gorące lokalizacje, czyli Gdańsk Śródmieście, Dolne Miasto czy Letnica, to również rosnące ceny za metr kwadratowy. Z tego powodu coraz więcej osób zmuszonych jest to rezygnacji z marzeń o nowym mieszkaniu, a za odpowiednim cenowo lokalem rozglądają się na rynku wtórnym.

Okazuje się jednak, że istnieje świetny kompromis - można kupić nowe mieszkanie w przyzwoitej cenie, nieco oddalone od ścisłego centrum, ale bardzo dobrze skomunikowane.

Możliwości takie daje Gdańsk Południe - jeden z najprężniej rozwijających się obszarów miasta, gdzie z roku na rok powstaje coraz więcej nowych osiedli i poszerza się lokalna infrastruktura.

Inwestycje w południowej części Gdańska to przede wszystkim dobra lokalizacja i konkurencyjne ceny za m2. Nowe osiedla wyróżnia kameralny, sielski klimat, ale co ważne - wciąż pozostają blisko centrum.

Niewątpliwym atutem Gdańska Południe jest także bliskość obwodnicy Trójmiasta będącej częścią drogi ekspresowej S6. Przebiega tędy również południowa obwodnica Gdańska należąca do drogi ekspresowej S7 oraz trasa szybkiego ruchu W-Z. Zapewnia to mieszkańcom wygodną i szybką komunikację.

Zaletą, o której już wspomnieliśmy jest fakt, że większość osiedli znajduje się zaledwie 10 km od centrum miasta, a jednocześnie otoczenie lasów, łąk i jezior sprawia, że mieszkańcy mogą odpocząć od miejskiego zgiełku i zrelaksować się na łonie natury.

Południowa część miasta to osiedla budowane z pomysłem - wyróżnia je kameralny klimat, bezpieczeństwo, dostosowanie do potrzeb zarówno singli jak i rodzin z dziećmi. Co ważne - w żadnym wypadku nie przypominają one tradycyjnych blokowisk.

Wraz z budową nowoczesnych osiedli oraz sieci komunikacyjnej, cały czas powstaje i poszerza się tu zaplecze handlowo - usługowe, tak aby mieszkańcy mogli załatwić wszystkie codziennie sprawy blisko domu. W okolicy nowobudowanych obiektów nie brakuje dużych marketów - spożywczych, meblowych, budowlanych, a także szkół, przedszkoli, żłobków czy punktów medycznych.

Gdańsk Południe to obszar, który przeszedł ogromną metamorfozę i wciąż się rozwija zyskując nowych inwestorów.

Spośród najbardziej atrakcyjnych przedsięwzięć na lokalnym rynku nieruchomości, wymienić można:

- Osiedle Zielony Widok - deweloperem jest firma Robyg. Osiedle powstaje w Gdańsku Szadółkach i docelowo ma być to 10 budynków cztero i pięciopiętrowych. Pierwszy etap budowy to 58 mieszkań. Atuty osiedla to niewątpliwie lokalizacja - jak sama nazwa wskazuje, kompleks znajduje się blisko terenów zielonych i jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. W pobliżu nie brakuje punktów handlowo - usługowych, sklepów, placówek edukacyjnych itp.

- Osiedle Fotoplastykon - deweloper to firma Polnord. Osiedle powstaje w Rębowie, w bardzo spokojnej, cichej okolicy, w otoczeniu zieleni i wzgórz. Mieszkańcy mogą tu korzystać z terenów rekreacyjno sportowych oraz punktów handlowo usługowych. W pierwszym etapie budowy powstaną trzy pięciopiętrowe budynki, natomiast w drugim planowane jest wzniesienie dwóch obiektów czterokondygnacyjnych i jednego o trzech kondygnacjach. Budynki z drugiego etapu będą znajdowały się blisko zbiornika retencyjnego Świętokrzyska II. Potencjalni mieszkańcy mogą wybierać mieszkania o zróżnicowanym metrażu- od kawalerek po lokale czteropokojowe.

- Osiedle Lazurowe - deweloper to PB Kokoszki. Osiedle niedawno oddane do użytku, zlokalizowane jest dokładnie w Gdańsku Łostowicach. Jego położenie gwarantuje sprawną i szybką komunikację z centrum miasta oraz obwodnicą. Okolica zapiera dech w piersiach - łąki, lasy, mnóstwo zieleni - jednym słowem to miejsca idealne do wypoczynku. Bardzo rozbudowana jest lokalna infrastruktura. W pobliżu nie brakuje sklepów, przychodni, szkoły oraz poczty. Osiedle Lazurowe to mieszkania jedno, dwu i trzy pokojowe w dwóch budynkach czterokondygnacyjnych o nowoczesnej architekturze.

- Osiedle Kasztanowe NECON Deweloper - inwestycja powstaje w bardzo dynamicznie rozwijającej się okolicy - Borkowie - w pobliżu punktów usługowych, obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych. W okolicy znajdują się przedszkola, a niedawno powstała nowa szkoła. Niewątpliwe zalety lokalizacji to oddzielenie od wielkomiejskiego zgiełku przy jednocześnie zachowanej bliskości do centrum Gdańska. Osiedle Kasztanowe składa się z trzech budynków czteropiętrowych z mieszkaniami od dwóch do pięciu pokoi. Lokale na parterze będą połączone z ogródkami o powierzchni nawet 240 m2, a na wyższych kondygnacjach powstaną z kolei przestronne tarasy. Nazwa osiedla wiąże się z projektem - na terenach wspólnych posadzone zostaną kasztanowce, które zapewnią spokojne, zacienione miejsce do wypoczynku i sąsiedzkiej integracji.

- Wilga Park dewelopera Margo - powstaje przy ul. Ptasiej w Gdańsku Chełmie. Atuty osiedla to z pewnością lokalizacja - blisko śródmieścia i z rozbudowaną infrastrukturą we własnym obrębie. W okolicy znajdują się sklepy, punkty usługowe, siłownie, basen, korty tenisowe, placówki medyczne i edukacyjne. Osiedle docelowo ma składać się z trzech budynków czteropiętrowych z 66 mieszkaniami. Na ostatnich piętrach powstaną duże tarasy natomiast na parterze - ogródki.

Gdańsk Południe to na chwile obecną najchętniej wybierany obszar do zamieszkania. Atrakcyjne ceny lokali, dobra komunikacja, przyjazne otoczenie i wciąż rozwijająca się infrastruktura, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego wymarzonego „M” właśnie tutaj.

Jeśli szukacie mieszkania w Gdańsku na rynku pierwotnym i zależy Wam na wyżej opisanych zaletach nieruchomości, zachęcamy do bliższego zapoznania się z tutejszymi inwestycjami.

artykuł sponsorowany

Pozostałe