Wakacyjny Maraton Rowerowy Lang Team w Gdańsku [AKTUALIZACJA]

  • 28.06.2019, 15:20
  • mat. prasowe
Wakacyjny Maraton Rowerowy Lang Team w Gdańsku [AKTUALIZACJA] fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Maraton Rowerowy Lang Team w Gdańsku to idealny pomysł na aktywny początek wakacji. Szóstego lipca wszyscy amatorzy kolarstwa górskiego będą mogli się ścigać po malowniczych trasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a najmłodsi miłośnicy dwóch kółek uczestniczyć w specjalnej Paradzie Rodzinnej.

- Gdańsk to tradycyjnie jeden z najbardziej malowniczych i wymagających maratonów rowerowych w całym sezonie. W tym roku trasę przygotował Igor Tracz, mistrz świata w bikejoringu, czyli wyścigach rower plus pies. Tradycyjnie mamy trzy dystanse i paradę rodzinną dla dzieci, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym maraton w Gdańsku to niezwykła atmosfera, bo jesteśmy w mieście bardzo gościnnym i otwartym na aktywność i rowery – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Miasteczko wyścigu powstanie w Złotej Karczmie na terenie oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku – wjazd od ulicy Wiolinowej. Stamtąd w sobotę o godzinie 11 wystartuje parada rodzinna z udziałem dzieci i rodziców – wszyscy będą mieli do pokonania osiem kilometrów. Ci, którzy wybiorą dystans Mini przejadą 28 kilometrów, Medio – 49,5 km, a Grand Fondo 71 kilometrów. Dystanse rozgrywane będą na rundzie o długości około 20 km. Trasa prowadzi po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w otoczeniu bukowych i sosnowych lasów. Przebiega drogami i ścieżkami leśnymi po morenowych wzgórzach z dużą liczbą interwałowych podjazdów. Kolarze muszą uważać, bo zjazdy są momentami trudne technicznie, a w przypadku deszczu na fragmentach trasy może pojawić się błoto.

- Zapraszamy serdecznie do naszego miasta wszystkich miłośników wyścigów rowerowych. Gdański odcinek Maratonów Rowerowych Lang Team, który odbędzie się 6 lipca, oferuje wszystko to, czego oczekują kolarze amatorzy rowerów MTB: adrenalinę podczas zawodów i bogatą ofertę na spędzanie wolnego czasu. Gdańsk jest liderem w budowie dróg i ścieżek rowerowych. Możemy się poszczycić najgęstszą siecią dróg rowerowych w kraju. Obecnie liczy ona 123,5 km, ciągów pieszo-rowerowych jest 18 km, a pasów rowerowych – 10 km – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wszelkie szczegóły dotyczące Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku można znaleźć na stronie internetowej www.langteammaratony.pl. Tam także przyjmowane są zgłoszenia do startu. Do udziału w zawodach będzie można zapisać się także w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu w piątek 5 lipca w godzinach 16-19 oraz w dniu zawodów w godzinach 8-10.30

mat. prasowe

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe