Seniorzy zaprezentowali efekty treningów

  • 02.07.2019, 13:13
  • UM Rumia
Seniorzy zaprezentowali efekty treningów fot. UM Rumia

Podziel się:

Oceń:

RUMIA Wspólnym treningiem na świeżym powietrzu podsumowany został projekt „Aktywny Senior”. Odbywające się w parku Starowiejskim spotkanie stanowiło zwieńczenie blisko półrocznego wysiłku. Z tej okazji nagrodzeni zostali najaktywniejsi uczestnicy przedsięwzięcia.

Program „Aktywny senior” realizowany jest od 2018 roku z inicjatywy burmistrza Rumi Michała Pasiecznego, we współpracy z przedstawicielami Rumskiej Rady Seniorów oraz siłownią CityGYM. Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców miasta w wieku 60+, a obecnie zakończyła się jego trzecia edycja, w której uczestniczyło 214 osób.

Wiosenna edycja programu ruszyła w styczniu, a zainteresowanie przedsięwzięciem przeszło oczekiwania koordynatorów – lista uczestników zapełniła się po niespełna dwóch godzinach od jej otwarcia. Co bardzo istotne, przez te kilka miesięcy zapał seniorów wcale nie zmalał.

– Przeprowadziliśmy 41 sesji treningowych, co daje łącznie 281 godzin. Natomiast każdy senior przetrenował 2255 minut – wylicza Damian Złoch, koordynator programu. – W tej edycji uczestniczyli zarówno nowi, jak i dawni uczestnicy programu. Bardzo nas cieszą ich wyniki oraz stała poprawa kondycji i samopoczucia – dynamiczna u nowych członków, ale równie widoczna u „weteranów”. W tej czwartej już półrocznej odsłonie zaobserwowaliśmy również kolejną wartość dodaną programu, czyli integrację środowiska, nawiązane przyjaźnie i znajomości podczas treningów – podkreśla.

Dzięki wsparciu sponsora, każdy senior mógł nie tylko ćwiczyć pod okiem instruktora, ale również korzystać z całej oferty klubu CityGYM oraz zasięgnąć porady dietetyka i fizjoterapeuty. Chętni mogli także uczestniczyć w warsztatach żywieniowych oraz wypróbować dopasowane do ich potrzeb suplementy diety.

Warto wspomnieć, że w ramach programu seniorzy regularnie przechodzili kontrolne pomiary, podczas których specjaliści sprawdzali skład ich ciała. Niemal u wszystkich ćwiczących zauważalny był spadek tkanki tłuszczowej.

– Najlepszy wynik u mężczyzny badanego w okresie od lutego do czerwca tego roku to utrata 6,8 kg tkanki tłuszczowej przy niespełna 5-kilogramowym wzroście masy mięśniowej. Natomiast u kobiety, w tym samym okresie, utrata 4,8 kg tkanki tłuszczowej przy wzroście masy mięśniowej o blisko 4 kilogramy – informuje Damian Złoch. – Dotychczasowy rekordzista zgubił 7,5 kg – dodaje.

W minioną sobotę (29 czerwca) mieszkańcy Rumi mieli okazję zobaczyć na własne oczy, w jakiej kondycji są uczestnicy programu „Aktywny senior”. Trening podsumowujący przedsięwzięcie odbywał się w parku Starowiejskim, a dokładniej pod sceną letnią. Na zakończenie osoby, które przeszły największą metamorfozę, otrzymały nagrody ufundowane przez urząd miasta oraz siłownię CityGYM. Upominki wręczał Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.

– Ten projekt realnie wpływa nie tylko na poprawę kondycji fizycznej, ale i na samopoczucie uczestników, co naprawdę potrafi zdziałać cuda. To także świetna okazja do wyjścia z domu i integracji – podkreśla wiceburmistrz. – Wszystkim seniorom gratuluję zaangażowania i systematyczności – podsumowuje.

fot. UM Rumia

UM Rumia

Zdjęcia (13)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe