Jak wybrać dobrego dentystę?

  • 03.07.2019, 15:24
  • artykuł sponsorowany
Jak wybrać dobrego dentystę?

Podziel się:

Dobry stomatolog powinien zapewnić kompleksowe leczenie całej rodzinie. Wizyta w gabinecie dentystycznym wiąże się ze stresem, bólem i niepewnością. Doświadczony dentysta w gdańsku umiejętnie eliminuje dyskomfort pacjenta, proponuje skuteczną formę leczenia, a także dba o odpowiednią higienę gabinetu i regularnie poszerza swoją wiedzę.

Opinia aktualnych i byłych pacjentów

Poszukiwanie dobrego stomatologa warto rozpocząć od tego kryterium. Zadowoleni pacjenci są najlepszą rekomendacją gabinetu dentystycznego. Jeżeli członkowie rodziny, przyjaciele, czy znajomi zachwalają lekarza, można ich podpytać o atmosferę w klinice, podejście do pacjenta i wyposażenie gabinetu. Należy też zapoznać się ze stroną internetową kliniki, a także przejrzeć opinie w sieci.

Recepcja oraz czas oczekiwania na termin wizyty

Recepcjonistka i jej królestwo to pierwszy wyznacznik jakości gabinetu. Powinna ona być miła i profesjonalnie udzielić informacji na temat wyposażenia gabinetu oraz oferty przeprowadzanych zabiegów, a także ich ceny i możliwości rozliczenia.

Długie terminy oczekiwania na termin do lekarza świadczą o jego popularności. Czas ten nie powinien jednak przekraczać 14 dni, a na wizytę dentysta w gdańsku powinien zarezerwować 1 godzinę. Zbyt krótkie wizyty świadczą o pobieżnym i niedokładnym badaniu i leczeniu pacjenta.

Warto również dopytać o możliwość skorzystania z pomocy poza kolejnością w nagłych wypadkach, a także zainteresować się, gdzie dokładnie jest zlokalizowany gabinet i czy są miejsca parkingowe przeznaczone dla pacjentów.

Kwalifikacje lekarza oraz wyposażenie gabinetu

Postęp w stomatologii jest ogromny. Dostępne są nowe urządzenia diagnostyczne, materiały, metody leczenia, czy środki znieczulające. Profesjonalny dentysta w gdańsku kontynuuje szkolenie również po studiach, bierze udział w sympozjach, kursach, konferencjach, zdobywa dodatkowe umiejętności oraz dyplomy, potwierdzające jego aktywność w tym zakresie.

Niezwykle ważne w ocenie gabinetu jest jego wyposażenie. Im jest ono lepsze, tym skuteczniejsze leczenie może zaoferować lekarz. Komfortowy i ergonomiczny fotel oraz nowoczesne urządzenia (mikroskop lub okulary powiększające, aparat do zdjęć rentgenowskich punktowych i panoramicznych, laser, lampa do wybielania zębów) gwarantują leczenie na wysokim poziomie. Jednorazowe strzykawki i kubki, a także ręczniki papierowe to podstawowe elementy zapewniające pacjentom bezpieczeństwo i higienę.

Zakres usług

Istotne jest, by oferta gabinetu obejmowała jak najszerszy zakres usług dla dorosłych i dzieci. Dobry stomatolognie tylko zakłada wypełnienia lub usuwa zęby, ale leczy paradontozę, koryguje zgryz, oferuje różne rozwiązania protetyczne, zajmuje się stomatologią estetyczną i leczeniem kanałowym. Dużą rolę powinna odgrywać też profilaktyka oraz wizyty adaptacyjne dla najmłodszych.

Wyborem odpowiedniego fachowca należy zająć się odpowiednio wcześnie. Sytuacja, gdy rozbolał ząb, wymaga natychmiastowego podjęcia decyzji i może się okazać, że nie był to najlepszy wybór.

Źródło: https://www.ziemlewski.pl/

 

artykuł sponsorowany

Pozostałe