Projekty domów z antresolą – wybierz swój z biurem projektowym KB Projekt!

  • 04.07.2019, 08:03
  • artykuł sponsorowany
Projekty domów z antresolą – wybierz swój z biurem projektowym KB Projekt!

Podziel się:

Chociaż cały czas wielu osobom antresole kojarzą się głównie z kamienicami, gdzie niesamowicie wysokie sufity umożliwiały ich zastosowanie, to warto wiedzieć, że obecnie są one również coraz częściej stosowane w nowoczesnym budownictwie. Wiele domów jednorodzinnych jest zaprojektowanych właśnie z antresolami – i są to rozwiązania, na które coraz częściej zwracają uwagę liczni klienci. Dowiedz się, co jest główną zaletą zastosowania antresoli oraz poznaj najciekawsze projekty wraz z biurem projektowym KB Projekt!

Największym plusem zastosowania antresoli jest fakt, że jest to rozwiązanie, które z jednej strony jest bardzo praktyczne, dostarcza nam dodatkowej przestrzeni, a poza tym jest po prostu korzystne od strony finansowej. Często w przypadku domów jednorodzinnych decydowano się na poddasze. Z jednej strony budowa kolejnego stropu generuje jednak koszty, z drugiej zaś strony otrzymujemy przestrzeń niesamowicie ograniczoną licznymi skosami i samą niewielką przestrzenią, do tego przebywanie w niej może okazać się nie do wytrzymania, gdy pojawią się upały. Wtedy temperatura na poddasz może utrzymywać się na niezwykle wysokim poziomie i to przez całą dobę, a wynika to z faktu, że dach może znacznie pomagać w utrzymywaniu temperatury, jeżeli będzie nagrzewał się w trakcie dnia.

https://www.kbprojekt.pl/projekty-domow-z-antresola-kolekcja

Jeżeli więc szukamy rozwiązania praktycznego, nowoczesnego i po prostu tańszego, warto rozważyć projekty domów z antresolą. Poniżej przedstawiamy projekty z oferty biura KB Projekt, które naszym zdaniem są najciekawsze. Większość z nich kosztuje raptem 900 zł, wiec jest to jedna z najtańszych ofert na rynku, tym bardziej warto się więc z nią zapoznać.

Jednorodzinne domy z antresolą

Jeżeli poszukujesz jednorodzinnego domu z antresolą, to jednym z rozwiązań, które powinno Cię zainteresować, jest projekt Złotlinek 2 1 (Kod: L-6596). Jak podkreśla samo biurko KB Projekt – jest to jeden z ich najpopularniejszych projektów, który niezmiennie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Wąska bryła, możliwość budowania na większości działek (wymagana szerokość działki wynosi raptem 15,02 m!) czy w końcu dość pokaźna powierzchnia mieszkalna, wynosząca 102,40 m2 – oto kilka z jego głównych atutów. Prosta konstrukcja, w połączeniu z dwuspadowym dachem sprawiają, że jest to również inwestycja niedroga w realizacji. Oczywiście zewnętrznie projekt prezentuje się również atrakcyjnie, a sama antresola jest dodatkiem, którym również interesuje się wielu klientów.

Na parter budynku będą składać się m.in. hall, łazienka, salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, kotłownia z pomieszczeniem gospodarczym oraz dwa pokoje. W trakcie projektowania nie zapomniano również o tarasie, sama antresola ma natomiast powierzchnie 19 m2 i będzie idealnym rozwiązaniem na sypialnię.

Projekty małych domów z antresolą

Jeżeli poszukujesz projektu niewielkiego domu z antresolą, to na pewno warto zainteresować się projektem Podzamcze 2 (Kod: L-6255). Jest to projekt domu parterowego, wielu klientów podkreśla również, że prezentuje się on bardzo atrakcyjnie od strony wizualnej. Elewacja frontowa jest bardzo nowoczesna, co wielu klientom przypada do gustu. Powierzchnia mieszkalna w tym przypadku wynosi 84 m2, jest więc stosunkowo niewielka. Bryła samego budynku (naprawdę prosta) w połączeniu z dwuspadowym dachem sprawia, że sam projekt zalicza się do naprawdę niedrogich w realizacji.

Na parter budynku składają się wiatrołap, hall, kotłownia, łazienka oraz WC, schowek, kuchnia, pokój dzienny oraz dwa pokoje. Nie można również zapominać o samej antresoli, której powierzchnia wynosi 13,8 m2. Będzie to idealne rozwiązanie, jeżeli planujemy tam np. sypialnię.

Aby zdecydować się na projekt Podzamcze 2, nasza działka powinna mieć przynajmniej 18,5 m szerokości. Polecamy ten projekt, zwłaszcza jeżeli poszukujesz niewielkiego domu z antresolą, który wpisze się w krajobraz podmiejskich osiedli domków jednorodzinnych. Jego niebywała uroda sprawi, że na pewno będzie pozytywnie się wyróżniał.

Nowoczesne projekty domów z antresolą

Chociaż poprzedni przedstawiony projekt – Podzamcze 2 – również zaliczyć możemy do nowoczesnych, to osoby zainteresowane takimi rozwiązaniami zachęcamy do zapoznania się również z inną propozycji, którą jest projekt Przebiśnieżyn (Kod: DM-6562). Jest to projekt nowoczesnego domu w technologii drewnianej. Może on służyć zarówno jako tradycyjny dom mieszkalny, jak i również jako obiekt o charakterze rekreacyjnym i turystycznym. Oczywiście jedną z cech charakterystycznych jest obecna tutaj antresola, dodatkowo jednak wielu osobom do gustu przypada fakt, że na parterze nie uświadczymy ścian działowych – występują one tylko w przypadku łazienki, którą oddzielają od reszty budynku. Elewacje budynku zaliczają się do minimalistycznych, przy samej antresoli uświadczymy również pokaźne przeszklenie, które nie tylko prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, ale również zapewni perfekcyjne doświetlenie całego wnętrza.

Powierzchnia mieszkalna domu wynosi 90,9 m2, a składają się na nią m.in. kuchnia, jadania, pokój dzienny, łazienka oraz sypialnia. Sama antresola ma natomiast 23,29 m2, wiec jest naprawdę pokaźna i idealnie sprawdzi się np. jako sypialnia.

Dom zaplanowany został na prostej byle na planie prostokąta o wymiarach 8x10 m, więc będzie to rozwiązanie energooszczędne. Całość została pokryta dachem dwuspadowym, będzie to więc dobre rozwiązanie dla osób, które planują zamontowanie solarów lub paneli fotowoltaicznych.

Aby zdecydować się na projekt Przebiśnieżyn, wymiary naszej działki powinno wynosić przynajmniej 18x17,6 m.

Wybierz swój projekt!

Powyżej przedstawiliśmy, naszym zdaniem, najbardziej atrakcyjne projekty. Jeżeli żadne z nich jednak Cię nie przekonał – nie martw się, biuro KB Projekt oferuje kilkadziesiąt projektów domów z antresolą. Wejdź na ich stronę Kbprojekt.pl i zapoznaj się z pozostałymi. Większość z nich kupisz w cenie 900 zł – to niebywała okazja, która naprawdę warto wykorzystać!

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe