Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - czy to się opłaca?

  • 04.07.2019, 22:50
  • artykuł sponsorowany
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - czy to się opłaca?

Podziel się:

Zastanawiasz się nad wykupieniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, ale nie jesteś do końca przekonany, czy będzie to dobre rozwiązanie? Warto dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety świadczeń oferowanych w ramach prywatnej polisy. Czym właściwie różnią się one od ubezpieczenia publicznego i kiedy opłaca się z nich skorzystać? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Abonament medyczny - wybierz za co płacisz

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia pacjentom mnóstwo możliwości. Wybór polis jest na tyle duży, że bez problemu możemy dobierać poszczególne świadczenia, które nas interesują, dzięki czemu dopasowujemy usługi do naszych potrzeb. Każdy pakiet ma określoną cenę i zazwyczaj im jest ona wyższa, tym więcej usług mamy do dyspozycji. Co ważne, korzystać z nich możemy zupełnie niezależnie od oferty świadczonej w ramach NFZ. Prywatne ubezpieczenie miesięczne funkcjonuje na zasadzie abonamentu, co oznacza, że płacimy za niego comiesięczną składkę.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - zalety

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na wykupienie prywatnej polisy zdrowotnej? Najczęściej ma to związek z niezadowoleniem z publicznej służby zdrowia. Zapisanie się na wizytę do specjalisty bardzo często oznacza nawet kilkunastomiesięczny okres oczekiwania. Niewielu chorych może pozwolić sobie na luksus, jakim jest czekanie, zwłaszcza przez tak długi czas. Prywatne wizyty są za to dość kosztowne. Jednorazowa konsultacja to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych w zależności od renomy specjalisty.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne okazuje się nierzadko rozwiązaniem znacznie tańszym, a przy tym zapewniającym więcej korzyści. Argumentem przemawiającym za tego rodzaju polisą jest fakt, że na wizytę do specjalisty nie potrzeba skierowania. W ten sposób można więc oszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na wizytę u internisty. Co więcej, polisa zapewnia jednocześnie dostęp do kilkuset, a nawet kilku tysięcy placówek medycznych. To nie jedyne możliwości, które zyskujemy, po jej wykupieniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj na www.kapitalni.org, gdzie możesz zyskać informacje nie tylko odnośnie do usług medycznych, ale i prawnych lub finansowych.

Co obejmuje prywatna polisa zdrowotna?

Ilość oraz rodzaj świadczeń może się różnić w zależności od ubezpieczyciela, niemniej większość z nich oferuje zbliżone usługi. Co się do nich zalicza? Bez wątpienia będzie to dostęp do przynajmniej kilkuset placówek medycznych, a także konsultacje lekarzy podstawowej opieki i lekarzy specjalistów. Do dyspozycji zyskujemy nierzadko także konsultacje profesorskie. Ponadto, prywatne ubezpieczenie zdrowotne obejmuje badania laboratoryjne, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne oraz wizyty domowe (zarówno lekarskie, jak i pielęgniarskie. Na wizytę do specjalistów możemy udać się nawet już na drugi dzień.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to dobra alternatywa dla osób, które nie są zadowolone z usług publicznej służby zdrowia, a jednocześnie chcą mieć pewność, że w razie choroby otrzymają należytą opiekę. Ubezpieczyciele często oferują także korzystne pakiety dla całej rodziny, dzięki czemu zadbać możemy również o zdrowie naszych najbliższych. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną polisę zdrowotną, sprawdźmy dokładnie jej zakres i porównamy dostępne propozycje.

artykuł sponsorowany

Pozostałe