100 rocznica powstania Republiki Gniewskiej, wybory miss i koncert

  • 05.07.2019, 12:05
  • UMiG Gniew
100 rocznica powstania Republiki Gniewskiej, wybory miss i koncert

Podziel się:

Oceń:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Gniewie serdecznie zapraszają na uroczystość uczczenia 100 rocznicy powstania Republiki Gniewskiej. W sobotę, 6 lipca będzie można m.in. wziąć udział w grze miejskiej, obejrzeć nową wystawę plenerową poświęconą Republice, wspólnie odsłonić kamień upamiętniający ten czas w historii miasta czy wysłuchać prelekcji historycznej. Najpierw jednak w piątek zapraszamy na koncert, a w sobotę na wybory Bursztynowej Miss i grę „Odkryj najmniejsze państwo świata”.

Weekend w Stacji Mikrostyk

W najbliższy weekend Stację Mikrostyk opanuje Maciej "Ślimak" Starosta, perkusista zespołu AcidDrinkers, który dla zainteresowanych grą na perkusji, w sobotę, 6 lipca w salce muzycznej poprowadzi indywidualne warsztaty bębniarskie. Poprzedzi je piątkowy recital basowo-perkusyjny, w wykonaniu Ślimaka i Ani Brachaczek, na który zapraszamy do stacji na godz. 19.00. W sobotę natomiast, 6 lipca Stacja zaprasza na taneczne popołudnie. Start od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na: www.stacja.mikrostyk.pl.

Odkryj najmniejsze państwo świata

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie tajemnice kryją szyfry, jak odróżnić rozmaryn od majeranku, kim był Klemens Tetzlaff i dlaczego gniewianie pisali list do prezydenta Stanów Zjednoczonych weź udział w grze miejskiej "Odkryj najmniejsze państwo świata". Początek gry w sobotę 6 lipca o godz. 14.00 przy Centrum Aktywnych Gniew (Plac Grunwaldzki 45).

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew,a organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku.

Bursztynowa Biss Lata 2019 na rynku w Gniewie

Już w najbliższą sobotę, 6 lipca, rynek w Gniewie opanują modelki, startujące w ogólnopolskich wyborach Bursztynowej Miss Lata 2019. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Andreo e Karina Alb Bano e Romina Power Cover. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.00.

100 rocznica powstania Republiki Gniewskiej

Rok 2019 został w gminie Gniew ogłoszony Rokiem Republiki Gniewskiej. Tym samym samorządowcy chcą przypomnieć unikatowe w skali kraju wydarzenie z przeszłości jakim było funkcjonowanie między lipcem 1919 r. a 27 stycznia 1920 r. właśnie Republiki Gniewskiej. Republika miała swoją władzę ustawodawczą i wykonawczą oraz oddziały paramilitarne strzegące interesu zamieszkujących te tereny Polaków.

Republika zaistniała dzięki wyjątkowemu splotowi okoliczności i stała się oazą wolności. Rządzili w niej Polacy. Ponadto dzięki niej powstał zalążek polskiej kultury i edukacji.Okres funkcjonowania Republiki to czas między lipcem 1919 r. a 27 stycznia 1920 roku.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Gniewie serdecznie zapraszają na uroczystość uczczenia 100 rocznicy powstania Republiki Gniewskiej. Zapraszamy w sobotę, 6 lipca na nową wystawę plenerową poświęconą Republice, wspólnie odsłonięcie kamienia upamiętniającego ten czas w historii miasta i wysłuchać prelekcji historycznej. Start godz. 15.00.

UMiG Gniew

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe