W NCŻ AWFiS rusza World Sailing Emerging Nations Programme

  • 09.07.2019, 08:17 (aktualizacja 09.07.2019, 08:52)
  • Żródło: K.R. / AWFiS Gdańsk
W NCŻ AWFiS rusza World Sailing Emerging Nations Programme UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
We wtorek- 9 lipca do piątku 12 lipca br. w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS rusza program World Sailing Emerging Nations Programme. To bardzo istotne i ciekawe dla sportu wydarzenie. 18 uczestników z 17 krajów, pod okiem trenera z Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej - Robertem Holdenem oraz trenerki z Polskiego Związku Żeglarskiego Anny Weinzieher będą się aklimatyzować w Polsce przed nadchodzącą imprezą główną. Młodzi uczestnicy przygotowują się w Gdańsku do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w żeglarstwie, które rozpoczynają się w Gdyni już za tydzień.

Wydarzenie jest efektem owocnej i partnerskiej współpracy między Międzynarodową Federacją Żeglarską, Polskim Związkiem Żeglarskim

(współorganizatorem) i Narodowym Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, które jest współorganizatorem i gospodarzem szkolenia.

To jedno z trzech prestiżowych wydarzeń o zasięgu międzynarodowym, jakie realizowane jest przez nas w bieżącym roku, we współpracy z WORLD SAILING. Jest dla nas niezwykle istotne, że gotowość organizacyjna NCŻ AWFiS, przejawia się w realizacji projektów o zasięgu ogólnoświatowym. Stawiamy na współpracę międzynarodową. W końcu internacjonalizacja jest jednym z celów strategicznych AWFiS - relacjonuje Maciej Szafran, organizator i koordynator wydarzenia.

Wraz z instruktorami będziemy gościć dokładnie 21 uczestników z 18 krajów (Europejskich, Afrykańskich, Azjatyckich oraz Północno i Południowo Amerykańskich). Dla części z nich będzie to pierwsza wizyta w Polsce, w Gdańsku, w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS. Jesteśmy przygotowani, zapowiada się niezwykle ciekawy i entuzjastyczny tydzień pracy. - dodaje lider załogi NCŻ AWFiS.

 

Źródło: K.R. / AWFiS Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe