Droga Korzeniewo-Pastwa zostanie zmodernizowana.

  • 24.07.2019, 12:45
  • (jk) / kwidzyn1.pl
Droga Korzeniewo-Pastwa zostanie zmodernizowana. Fot. Mirosław Wiśniewski Samorząd powiatu otrzymał dofinansowanie na remont drogi Korzeniewo-Pastwa.

Podziel się:

Oceń:

Samorząd powiatu kwidzyńskiego uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Początkowo władze powiatu otrzymały informację, że mogą skorzystać z trzy razy mniejszej kwoty i rozpocząć inwestycję bez gwarancji, że uzyskają pozostałe pieniądze z rządowego programu. Po ponad tygodniu sytuacja uległa zmianie. Służby wojewody poinformowały o przekazaniu całej kwoty o którą wnioskował samorząd powiatu.

-Początkowo otrzymaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku pismo dotyczące wniosku, który złożyliśmy w ubiegłym roku, w którym wojewoda informuje, że chce nam przekazać kwotę w wysokości 677 tys. zł na realizację tego zadania. W tym roku, w kwietniu, także złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. W piśmie od wojewody zaznaczono, że jeśli zdecydujemy się na wzięcie tych pieniędzy to musimy wykonać całe zadanie, którego koszt wynosi ok. 4 mln zł. Napisano też, że jeżeli będą wolne środki to być może wojewoda je przekaże, ale gwarancji nie ma żadnej. My wnioskowaliśmy o przyznanie kwoty 1 940 tys. zł. Nie mieliśmy w budżecie 1,3 mln zł, aby dołożyć do tej inwestycji. Zaproponowaliśmy, że wykonamy 2 km drogi, proporcjonalnie do środków, które mamy otrzymać, ale nie uzyskaliśmy zgody. Rozpoczęcie tej inwestycji bez zapewnienia finansowania byłoby dużym ryzykiem – twierdzi Tomasz Pisarek z zarządu powiatu kwidzyńskiego.

Sytuacja ulegała jednak zmianie po kilkunastu dniach. Okazało się, że wniosek dotyczący modernizacji drogi uzyska całe dofinansowanie, stanowiące połowę kosztów inwestycji.

-Otrzymaliśmy informację, że przyznano nam jednak całą kwotę o którą zabiegaliśmy. Będziemy więc mogli wykonać modernizację całej drogi z Korzeniewa do Pastwy. Dofinansowanie dotyczy wniosku, który złożyliśmy w ubiegłym roku - mówi Tomasz Pisarek.

W budżecie powiatu zaplanowana jest kwota ok. 2 mln zł, która razem ze środkami z Funduszu Dróg Samorządowych zapewni sfinansowanie całej inwestycji.

(jk) / kwidzyn1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe