II turniej XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

  • 24.07.2019, 12:53
  • opr. / TCSiR
II turniej XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej fot (tt)

Podziel się:

Oceń:

W czwartek 18.07.2019 r. na boisku na tczewskiej "Kanonce" odbył się II turniej XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Podobnie jak w zeszłym tygodniu frekwencja dopisała, do zawodów zgłosiły się 42 zespoły ( 17 OPEN, 16 kobiet i 9 w kategorii 40+).

Turniej przeprowadzono w systemie gry w takim samym jak w pierwszym turnieju - na początek rozegrano mecze w grupach, następnie w kategorii 40+ rozegrano półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce. W najliczniejszych kategoriach (kobiet i OPEN) po meczach grupowych najlepsza „ósemka” rozegrała fazę pucharową kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

W kategorii Pań w finale Patrycja Deja: Ela Klein dość gładko pokonały Olę Lange i Annę Szufladowicz 21:14. W meczu o III bardzo zacięty mecz toczyły Olga Klein : Daria Szyjkowska z Katarzyną Wontor i Magdaleną Obszańską. Po kilku zmianach na prowadzeniu gra zakończyła się wynikiem 28:30 dla Wontor i Obszańskiej.

W kategorii 40+ ponownie mierzyli się Krzysztof Dusowski i Michał Pielak z Robertem Karnowskim i Radosławem Chabowskim. Tym razem lepsi okazali się Karnowski : Chabowski, wygrywając 21:19. W meczu o III miejsce Piotr Łazarski i Łukasz Ciesielski gładko pokonali Jarosława Szwajkowskiego i Jacka Weltrowskiego 21:11.

Kategoria OPEN tradycyjnie przyniosła emocje. W wyniku meczów grupowych odpadały drużyny zajmujące wysokie miejsca w pierwszym turnieju, co spowodowało sporo zmian w tabeli i sprawiło że na kolejnym turnieju będzie bardzo ciekawie.

Mimo licznych niespodzianek faworyci Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny ponownie znaleźli się w fianle i wygrali z Sławomirem Zemlik i Szymonem Szymkowiakiem 21:17. W meczu o III miejsce zagrali Bartosz i Maciej Bąk oraz Marek Rogiński i Maciej Kaszowicz, po zaciętej walce lepsi okazali się Rogiński : Kaszowicz wygrywając 21:18.

Fotogaleria: kliknij tutaj

opr. / TCSiR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe