Prace na dworcu ruszą po wakacjach?

  • 24.07.2019, 12:56
  • Marika Wohlert
Prace na dworcu ruszą po wakacjach? Fot. PKP SA

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Blisko półtora miesiąca czekaliśmy, na rozstrzygniecie przetargu, na przebudowę dworca PKP w Tczewie. Najlepszą ofertę spośród trzech firm, które wystartowały w przetargu, zaprezentowała firma Poleko Budownictwo S.A z Gdańska. Prace mają ruszyć niebawem.

Pod koniec ubiegłego roku w Centrum Unijnych projektów Transportowych podpisano 11 umów o dofinansowanie inwestycji  m.in.  w PKP S.A. Jednym z wytypowanych inwestycji była modernizacja tczewskiego dworca.

Zwiększyli dotację

Według wstępnych planów przebudowa miała ruszyć już w czerwcu br., jednak ze względów na wyśrubowane ceny, PKP długo zastanawiało się nad ofertami trzech firm: Poleko Budownictwo z Gdańska - 17,4 mln zł, B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z Pruszcza Gdańskiego – 19,13 mln zł oraz SKB z Warszawy 19,9 mln zł. Po blisko półtora miesiącu PKP S.A  wybrało firmę z Gdańska, która za 14.137.968,70 zł netto, zgodziła się zmodernizować dworzec.

- Zamawiający wybrał najkorzystniejszą ofertę na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, tj. cena brutto (C) – 100 proc. – czytamy w informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty.

- Przekazanie placu budowy nastąpi do 10 dni po zawarciu umowy z wykonawcą. Planowany termin jej zawarcia to połowa sierpnia - informuje nas Aleksandra Rudzińska-Rdzanek, rzecznik PKP S.A. 

 (...)

Marika Wohlert

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe