Zbadaj się – to nic nie kosztuje

  • 26.07.2019, 14:53
  • (f)
Zbadaj się – to nic nie kosztuje

Podziel się:

Oceń:

KWIDZYN. LUX MED. Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Najbliższe badanie odbędzie się w poniedziałek, 29 lipca, a mammobus tradycyjnie zaparkowany zostanie na parkingu przy urzędzie miejskim (ul. Warszawska).

Jeden procent kobiet w wieku 50-69 lat choruje na raka piersi. Upewnij się, że nie dotyczy do Ciebie lub bliskiej Ci osoby: mamy, siostry lub przyjaciółki. Umów się na bezpłatne badanie lub pomóż zarejestrować się na nie bliskiej osobie.

Badania realizowane są bezpłatnie

Bezpłatne badania w technice obrazowania cyfrowego wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jego celem jest systematyczna kontrola, przestrzeganie terminów kolejnych badań mammograficznych co 2 lata lub co 12 miesięcy w przypadku wskazań genetycznych. Tylko taka systematyczność gwarantuje wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Nie obawiaj się mammografii

Nie ma powodów do obaw – to najbardziej skuteczna metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat. Pozwala wykryć zmianę wielkości już 3 mm czyli ziarnka pieprzu. Badania mammograficzne przeprowadza wyspecjalizowany w skryningu (badaniach przesiewowych) personel medyczny. Zdjęcia oceniane są zawsze niezależnie przez dwóch, a nawet trzech lekarzy radiologów, którzy specjalizują się w mammografii. Rzetelność oceny gwarantuje porównanie z obrazami z poprzednich badań. Wynik przesyłany jest drogą pocztową w ciągu 15 dni od daty wykonania badania.

To tylko kilka minut

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Jak wygląda wynik w badaniach przesiewowych

-jeśli w piersi nie ma podejrzanych zmian – wynik jest krótką informacją o braku takich zmian i zaproszeniem na następne badania mammograficzne za 2 lata lub za 12 miesięcy,

-jeśli badanie budzi wątpliwości lekarzy – wynik jest informacją o konieczności dalszej diagnostyki, zawiera opis zmiany wraz ze skierowaniem na badania uzupełniające i listę ośrodków, w których można je wykonać.

(f)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lea
lea 01.08.2019, 09:45
Mam pakiet medyczny medium w medicover i tam tez mam możliwość zrobienia takiego badania i nie tylko tego, zgadzam się że dostępność do tych badań jest ważna, czasem nawet ratuje życie bo choroba wykryta zanim pojawią się objawy to większa szansa na wyleczenie
kamila
kamila 27.07.2019, 13:46
Profilaktyka to podstawa, szkoda że tak wiele kobiet o tym zapomina. Cieszę się, że zdecydowałam się na kupno medipakiet, bo wiem że wszystkie badania zrobię na czas i w normalnych warunkach.
koala
koala 29.07.2019, 11:08
takie badania powinny być normą i są podstawą, by dbać o swoje zdrowie, szkoda że tyle osób o tym zapomina. Taki pakiet na pewno ułatwia wiele

Pozostałe