Zatrzymany nietrzeźwy mieszkaniec powiatu starogardzkiego próbował oszukać policjantów.

  • 30.07.2019, 12:29
  • KWP Gdańsk
Zatrzymany nietrzeźwy mieszkaniec powiatu starogardzkiego próbował oszukać policjantów. fot. KWP Gdańsk Wczoraj około godziny 23.20 policjanci ze starogardzkiej drogówki patrolując tzw. Berlinkę zatrzymali do kontroli drogowej bmw.

Podziel się:

Oceń:

KOCIEWIE Blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 30-letni kierowca bmw, którego zatrzymali starogardzcy policjanci. Mieszkaniec gminy Lubichowo próbował oszukać policjantów podając dane personalne swojego brata. Jak się okazało nietrzeźwy kierowca miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i próbował w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo drogowe. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj około godziny 23.20 policjanci ze starogardzkiej drogówki patrolując tzw. Berlinkę zatrzymali do kontroli drogowej bmw. W czasie rozmowy z 30-letnim kierowcą, interweniujący funkcjonariusze wyczuli alkohol. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu.

Dodatkowo mężczyzna oświadczył mundurowym, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili podane przez niego dane w policyjnej kartotece. Wówczas okazało się, że mieszkaniec gminy Lubichowo ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i aby uniknąć odpowiedzialności karnej podał personalia swojego brata. Policjanci udaremnili nietrzeźwemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Mężczyzna został przekonwojowany do komendy, gdzie policjanci wykonali z jego udziałem czynności procesowe.

W najbliższym czasie śledczy przedstawią 30-latkowi zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe