Znaki BHP dla firm

  • 30.07.2019, 15:15
  • artykuł sponsorowany
Znaki BHP dla firm

Podziel się:

Znaki bezpieczeństwa, czyli inaczej mówiąc znaki bhp powinny być montowane we wszystkich obiektach użyteczności publicznej oraz zakładach pracy. Ich wygląd regulują normy krajowe. Dlaczego są tak ważne?

Bezpieczeństwo
Dzięki znakom bhp każda osoba, nawet taka, która w konkretnym miejscu jest po raz pierwszy wie, jak zachować się w razie zagrożenia. Znaki te wskazują drogę ewakuacyjną, miejsce umieszczenia apteczki, gaśnicy, czy węża gaśniczego. Wiedza na ten temat powinna być ogólnodostępna. Tym bardziej, że często stali pracownicy zakładu też mają problem ze wskazaniem najlepszej drogi ucieczki z budynku. Dzięki znakom, nie muszą tracić czasu na zastanowienie się nad nią. Czas mogą wykorzystać na ratowanie własnego życia, np. podczas pożaru.

Przestrzeganie bezpiecznych zasad pracy
Znaki bhp ułatwiają przestrzeganie zasad. Przykładowo - znak, który informuje o obecności produktów lub przedmiotów wybuchowych, powinien być dla wszystkich równoznaczny z zakazem używania otwartego ognia w jego pobliżu. Dzięki znakom umieszczonym w widocznym miejscu, każdy wie jak powinien się zachować, by nie narażać się na niebezpieczeństwo. Znaki te, pomagają regulować każdą czynność w firmie, tak by była ona bezpieczna i zgodna z zasadami higieny pracy.

Higiena pracy
Znaki bhp pomagają także w przestrzeganiu właściwej higieny pracy. Oznacza to, że informują o prawidłowych zachowaniach, np. obowiązku założenia gogli, słuchawek ochronnych, obuwia lub rękawic ochronnych. Pracownicy wiedzą, więc jak się zachować żeby nie narażać swojego zdrowia na szwank. To niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia na konkretnym stanowisku i nie wiedzą jak powinny się zachować. Odpowiednie znaki rozwieją ich wątpliwości i pozwolą na pracowanie zgodnie z zasadami już od pierwszej chwili. Piktogramy są łatwe w odczycie, więc nikt nie powinien mieć problemów z ich odczytaniem i zrozumieniem.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości znaki?
Znaki można zamówić na stronie internetowej https://www.znaki-tdc.com/. Są to produkty renomowanej firmy Top Design Chwaszczyno, które cechują się wyjątkowo wysoką jakością i trwałością. Wszystkie znaki firmy wyróżnia zgodność z aktualnymi normami, doskonałe wykonanie i odpowiednia cena. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zamówienia znaków do Państwa firmy!

artykuł sponsorowany

Pozostałe