Umowa partnerska pomiędzy Malborkiem a miastem Swietłyj w Rosji

  • 01.08.2019, 09:12
  • (opr.red., fot. T. Sułkowski)
Umowa partnerska pomiędzy Malborkiem a miastem Swietłyj w Rosji fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

MALBORK 19 lipca br., podczas jubileuszowej edycji imprezy Oblężenie Malborka, w Sali Siedmiofilarowej Muzeum Zamkowego w Malborku uroczyście ratyfikowano umowę partnerską pomiędzy Malborkiem a miastem Swietłyj z Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji.

Zwyczajem zawierania umowy partnerskiej między miastami jest jej podpisywanie w obydwu zaprzyjaźnionych ośrodkach. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z Przewodniczącym Gminy "Swietłowski miejski okręg" Siergiejem Bevzem 13 lipca br. podpisał umowę w mieście Swietłyj (pisaliśmy o tym w poprzednim wydaniu „GM”), a w piątek, goście z Rosji przypeczętowali ją swoim podpisem złożonym w Malborku.

Ze strony polskiej, prócz Burmistrza, swój podpis złożył Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz. Ze strony rosyjskiej zaś przewodniczący gminy "Swietłowski miejski okręg" Siergiej Bievz. Uroczysta ratyfikacja odbyła się w obecności przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z Marszałkiem Województwa Pomorskiego, Józefem Sarnowskim na czele.

Na uroczyste podpisanie umowy przybyły też delegacje z 7 miast partnerskich Malborka oraz konsul Rosji w Gdańsku Wanda Kaliuzhnaya.

Przypomnijmy, że Malbork i Swietłyj współpracują ze sobą od 2011 roku, a stosowna Uchwała w sprawie zawarcia umowy o partnerskiej współpracy Miasta Malborka z Miastem Swietłyj podjęta została przez malborskich radnych 31 maja 2019 r.

(opr.red., fot. T. Sułkowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe