Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej już na półmetku

  • 01.08.2019, 09:58
  • opr. red / TCSIR Tczew
Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej już na półmetku fot (tt)

Podziel się:

Oceń:

TCZEW Tczewski Grand Prix w siatkówce plażowej jest już na półmetku. W czwartek 25 lipca odbył się trzeci z zaplanowanych sześciu turniejów GP Tczewa w siatkówce plażowej.

Pomimo wspaniałej słonecznej pogody do zawodów zgłosiło się 33 dwuosobowych zespołów. ( 12 OPEN, 12 kobiet i 9 w kategorii 40+). Na samym starcie rozgrywek wszyscy zawodnicy otrzymali niespodziankę – koszulkę siatkarską ufundowaną przez sponsora SZENROK NIERUCHOMOŚCI.

W kategorii Pań drugie z rzędu zwycięstwo odniosły Patrycja Deja i Ela Klein gładko wygrywając z Katarzyną Wontor i Magdaleną Obszańską 21:13. W meczu o trzecie miejsce Karolina Żurawska i Katarzyna Gracińska pokonały solidnie grające Olę Lange i Annę Szufladowicz 21:18

Dzięki zwycięstwu duet Deja : Klein umocnił się na pierwszym miejscu, natomiast ich rywalki z finałowej rozgrywki awansowały na trzecie miejsce w generalce.

W kategorii 40+ gorsza forma czołowej pary Roberta Karnowskiego i Radosława Chabowskiego spowodowała, że nie wyszli oni z grupy podczas gdy drugi z liderów ponownie odniósł zwycięstwo.

Trzeci finał z rzędu zanotowali Michał Pielak i Krzysztof Dusowski. Dzięki zwycięstwu nad Piotrem Łazarskim i Łukaszem Ciesielskim (21:15) odskoczyli w tabeli na parę punktów od reszty stawki. Po słabym początku do wysokiej formy dochodzi Jarosław Szwajkowski i Jacek Weltrowski, który drugi raz z rzędu zagrali w meczu o III miejsce. Tym razem ich rywalami byli solidnie grający Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak, ciekawa i zacięta rozgrywka zakończyła się wynikiem 21:17 dla Szwajkowskiego i Weltrowskiego.

Trzeci turniej to również ciekawe zwroty akcji w kategorii OPEN. Tym razem liderzy rankingu Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny rozegrali mecz o III miejsce wysoko pokonując Mateusza Szturmowskiego i Michał Michniewicza 21:12. W walce o I miejsce mieliśmy bardzo ciekawe starcie drużyn które w rankingu miały tyle samo punktów zajmując do tej pory egzekwo 5 miejsce. W finałowej potyczce zmierzyli się Marek Rogiński : Maciej Kaszowicz oraz Maciej Bąk i Bartosz Bąk, lepsi okazali się Rogiński : Kaszowicz wygrywając 21:14.

Wyniki trzeciego turnieju sprawiły, że na półmetku różnice klasyfikacji generalnej w każdej kategorii są niewielkie. Oznacza to, że do samego końca będzie możemy spodziewać się zaciętej rywalizacji.

Kolejny turniej cyklu odbędzie się 15.08.2019 r. Organizator cyklu jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, sponsorem NIERUCHOMOŚCI SZENROK, partnerem Studio WARIAT

Zdjęcia - kliknij tutaj

opr. red / TCSIR Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe