8 Festiwal Ulicznej Sztuki w Kwidzynie

  • 01.08.2019, 12:24
  • (fox)
8 Festiwal Ulicznej Sztuki w Kwidzynie Fot. Mirosław Wiśniewski

Podziel się:

Oceń:

KWIDZYN. Za nami ósme FUS-y czyli kolejna edycja Festiwal Ulicznej Sztuki. Choć pogoda sprawiała wszystkim nieco kłopotów to przygotowane propozycje jak co roku zgromadziły swoją wierną widownię. Nie zabrakło także stałych gości kwidzyńskiej imprezy czyli klaunów Rupherta i Rico oraz artystów krakowskiego Teatru Nikoli.

Impreza rozpoczęła się od spotkania z wymienionymi już klaunami – Ruphertem i Rico, którzy zaprosili najmłodszych do wspólnej zabawy. Na pokaz cyrkowy zaprosił Teatr Los Fuegos, a wyjątkowy pokaz iluzji zaprezentował Tomasz Sadowski. Kolejne propozycje to spektakl „Klaudek i Klaudyna” przygotowany przez Teatr Dzieci i Miłości oraz „Historie z życia” w wykonaniu Teatru Nikoli. Teatr Akt zaprosił zebranych na widowisko „Fu-turyści”, a grupa Mimello na „Etiudę Mima”. Krakowski Teatr Nikoli w swoim drugim wejściu przedstawił „Ptasią Suitę”, a Teatr Akt widowisko „Poza czasem”. Tegoroczny przegląd zamknęły natomiast spektakle „Can’t escape” Marka Kulkiewicza i Teatru 3,5 oraz pokaz ogni w wykonaniu Teatru Los Fuegos.

Warto dodać, że prezentacjom aktorskim towarzyszyły także imprezy dodatkowe. Do Starej Zagrody zaprosił Teatr Wagabunda, a żywe rzeźby przedstawił Teatr Los Fuegos. Chętni mogli także malować obrazy na folii oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnej fotoramce.

-Tegoroczny 8. Festiwal Ulicznej Sztuki uważamy za wielce udany, pomimo czasami niesprzyjającej aury. Tych, którzy mają niedostyt sztuki ulicznej zapraszamy do Gdyni, na 5 już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu „Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża 2019”. Festiwal odbędzie się między 5 a 10 sierpnia 2019, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest oczywiście bezpłatny – tak Kwidzyńskie Centrum Kultury podsumowało tegoroczną edycję FUS.

Zobacz zdjęcia - kliknij tutaj

(fox)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe