Pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

  • 01.08.2019, 14:29
  • Opr. (tomm)/UMiG Pelplin
Pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Seniorów Fot. UMiG Pelplin Przewodniczącą Gminnej Rady Seniorów została pani Jadwiga Dettlaff.

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN Aby lepiej rozwiązywać problemy osób starszych z inicjatywy burmistrza Pelplina powołano Radę Seniorów.

Radę powołano w ostatni poniedziałek 29 lipca w Sali Posiedzeń Rady Miejskiej w Pelplinie. Było to zarazem pierwsze posiedzenie RS, podczas którego powołano władze nowego organu oraz zaplanowano działania na najbliższe miesiące.

Odsetek osób starszych w Polsce już teraz wynosi ponad 20 proc., a prognozy wskazują, że w najbliższych latach będzie się stale zwiększał, dlatego tak ważne jest ukierunkowanie jednostek pomocniczych gminy i wdrażanie programów aktywizujących seniorów.

Rada ma zadanie zrzeszać liderów wśród osób starszych, ich kluby oraz organizacje pozarządowe takie jak Uniwersytet Trzeciego Wieku. Ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny.

Celem jest integracja, wspieranie i reprezentowanie środowisk seniorów poprzez współpracę z władzami gminy przy rozstrzyganiu istotnych spraw i ich oczekiwań, przedstawianie propozycji zadań i działań na rzecz seniorów, wydawanie opinii i formułowanie wniosków służących rozwojowi działalności samorządu na rzecz seniorów, zgłaszanie uwag do aktów prawa miejscowego, wspieranie wszelkich form aktywności seniorów, działania na rzecz umacniania międzypokoleniowych więzi społecznych, upowszechnianie wiedzy o potrzebach, prawach i możliwościach osób starszych, a przez to wzmocnienie wpływu seniorów na decyzje podejmowane przez władze lokalne.

W pierwsze obrady wprowadził Tomasz Czerwiński, kier. Referatu Społecznego i Promocji gminy Pelplin. Z kolei burmistrz Mirosław Chyła pogratulował seniorom aktywności społecznej, a kierownictwu rady (przew. została pani Jadwiga Dettlaff, a wiceprzew. Krystyna Gierszewska) życzył samych sukcesów.

Jako redakcja Gazety Tczewskiej także życzymy owocnej działalności. Jest wiele programów unijnych i samorządowych, z których mogą korzystać seniorzy, a i pole do mniejszych aktywności jest całkiem spore.

Opr. (tomm)/UMiG Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe