Już w najbliższy weekend Strefa Małych Ratowników zawita do Gdańska!

  • 07.08.2019, 08:25
  • informacja prasowa
Już w najbliższy weekend Strefa Małych Ratowników zawita do Gdańska! fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

GDAŃSK W miniony weekend strefę Volkswagena, która stanęła na plaży w Ustce odwiedziło 2825 osób, a to oznacza, że dla Fundacji Echo zebrano 8475 zł. W piątek Mali Ratownicy zawitają do Gdańska, gdzie będzie można spotkać aktorkę Iwonę Cichosz - ambasadorkę akcji.

Mimo prognoz deszczu i wiatru, Ustka przywitała Małych Ratowników słoneczną pogodą. Dzieci
i rodzice chętnie brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, które przeprowadzali ratownicy medyczni w strefie Volkswagena. Wspólnie bawili się, grając w Giga Grę, robiąc sobie wesołe zdjęcia, czy puszczając latawce. Każde z nich zdobytą tutaj wiedzę, będzie mogło sobie przypominać w domu, ponieważ otrzymali mini wersję gry po ukończonym szkoleniu. Najmłodsi chętnie robili sobie wodne tatuaże czy spędzali czas przy stanowisku z kolorowankami. Strefa Małych Ratowników była chyba najchętniej odwiedzaną strefą, szczególnie w sobotę, kiedy zawitał do niej aktor – Kuba Wesołowski – związany z akcja już trzeci rok. Wspólnym zdjęciom nie było końca.

Edukacja w formie zabawy to jeden z lepszych sposobów na przekazanie dzieciom trudnej wiedzy.
W strefie Małych Ratowników uczymy je ratować drugiego człowieka - dajemy super moc pomagania. Nie wiem ile z przeszkolonych dzieciaków uratuje komuś w przyszłości życie – mam nadzieje, że nigdy nie znajdą się w takiej sytuacji, w której tej super mocy będą musiały użyć. Ale jeśli nawet dojdzie do zagrożenia życia w ich domu, szkole, czy na podwórku, na pewno będą wiedziały jak się zachować – powiedział Kuba Wesołowski.

W piątek strefa Małych Ratowników pojawi się na plaży w Gdańsku - Stogi. Przez trzy dni najmłodsi plażowicze będą mogli nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. W sobotę dopingować ich będzie Iwona Cichosz - międzynarodowa aktorka, tłumaczka języka migowego, Miss Świata Głuchych 2016
i aktywistka na rzecz głuchych. Jako osoba Głucha mierzy się codziennie z przeciwnościami losu, a mimo tego nie przeszkadza jej to w osiąganiu sukcesów zawodowych
i prywatnych. Będzie można poznać jej punkt widzenia na kwestie dodawania odwagi osobom, które szczególnie tego potrzebują.Obecność aktorki nie jest przypadkowa, bowiem w tegorocznej edycji Volkswagen zdecydował się wesprzeć Fundację Echo, która pomaga w rozwoju dzieci z wadami słuchu. Każde przeszkolone dziecko w strefie Małych Ratowników to 3 zł jakie marka przekaże na rehabilitacje podopiecznych Fundacji.

informacja prasowa

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe