Pieszy śmiertelnie potrącony na trasie Dusocin-Gardeja

  • 06.08.2019, 07:05
  • KPP Kwidzyn
Pieszy śmiertelnie potrącony na trasie Dusocin-Gardeja Fot. KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

GARDEJA W minioną niedzielę na drodze krajowej nr 55, w okolicach miejscowości Gardeja, doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci, 65-letni mieszkaniec gm. Gardeja został śmiertelnie potrącony przez renault megane. 45-letni kierowca renault był trzeźwy. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku drogowego.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce w niedzielę, 04 sierpnia 2019 r. około godziny 04.00 rano na trasie Dusocin-Gardeja, na odcinku drogi wojewódzkiej K55. Jak wstępnie ustalili policjanci, 45-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego kierujący renault megane, jadąc od strony Grudziądza w kierunku Gardei, potrącił mężczyznę, który poruszał się środkiem drogi. W wyniku poniesionych obrażeń 65-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia.

Błąd popełniony na drodze, nieuwaga, lekkomyślność, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dla kierowcy kończą się zwykle stłuczką, natomiast dla pieszego obrażeniami ciała albo nawet śmiercią. W trosce o bezpieczeństwo pieszych policjanci ponawiają apel o noszenie elementów odblaskowych.

Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe.

Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.

Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym, lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność.

Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

 

 

KPP Kwidzyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe