75 rocznica Powstania Warszawskiego w Malborku

  • 09.08.2019, 07:10
  • (opr. red., fot T. Sułkowski)
75 rocznica Powstania Warszawskiego w Malborku fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

MALBORK W 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego mieliśmy okazję obejrzeć histoyczną inscenizację na ulicy Piastowskiej, a po niej wziąć udział w uroczystościach pod Pomnikiem Armii Krajowej.

Inscenizację przygotowały Sklepy Cynamonowe we współpracy z SRH Marienburg, harcerzami, młodymi aktorami grupy teatralnej „Dwa Słowa” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, a swoją pomocą służyli organizatorom także zwykli mieszkańcy. Projekt dofinansowano z budżetu samorządu miejskiego i powiatowego. O godzinie 17.00 -w godzinę „W” - zawyły syreny. Tym samym, uczczeniem na baczność warszawskich Bohaterów, rozpoczęły się malborskie uroczystości.

Po obejrzeniu inscenizacji zebrani przeszli pod Pomnik Armii Krajowej. Przed złożeniem kwiatów malborski poeta Stanisław Orłowski odczytał wiersz swojego autorstwa poświęcony powstańcom i mieszkańcom okupowanej Warszawy. Następnie zebrani, w tym władze samorządowe, złożyli kwiaty. Burmistrz Marek Charzewski odniósł się m.in. do słów gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego z obchodów rocznicy Powstania w 2017 roku, które były też cytowane podczas inscenizacji na ul. Piastowskiej.

„Wspaniale, że czcimy pamięć Powstańców, wspaniale, że czcimy pamięć wszystkich, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, składamy kwiaty, organizujemy wspaniałe inscenizacje, ale myślę, że jednym z najlepszych sposobów czczenia pamięci i oddania hołdu tym ludziom jest nasza służba dla Ojczyzny i szacunek dla każdego człowieka - podsumował Marek Charzewski.

(opr. red., fot T. Sułkowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe