World Tour Malbork 2019 Polacy na pierwszym i trzecim miejscu

  • 09.08.2019, 07:15
  • (opr. red., fot. T. Sułkowski)
World Tour Malbork 2019 Polacy na pierwszym i trzecim miejscu fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

MALBORK Cztery pierwsze dni sierpnia w Malborku były sportowym wydarzeniem. W World Tour Malbork 2019 – rozgrywkach siatkówki plażowej – rozegrano 40 meczów (12 w eliminacjach, 28 w turnieju głównym). Aż 17 krajów reprezentowali przybyli do grodu nad Nogatem siatkarze.

Prócz zawodników, licznie przybyłych, na trwające w dniach 1-4 sierpnia rozgrywki, również frekwencja na trybunach dopisała. Publiczność oczywiście najmocniej dopingowała polskim siatkarzom. Główna nagroda (1000 dolarów i 200 pkt do rankingu World Tour 2019) trafiła do pary polskich zawodników Michała Kądzioły i Marcina Ociepskiego, którzy wygrali po zwycięstwie 2:0 (23:21, 21:17) turniej Pucharu Świata mężczyzn w siatkówce plażowej. Drugie miejsce zajęła para zawodników z Litwy: Patrikas Stankevicius i Audrius Knasas. Trzecie miejsce na podium zajęła kolejna para Polaków: Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk.

Pomysłodawcą sprowadzenia cyklu World Tour do naszego miasta była akademii siatkówki plażowej Prokos. To dzięki sile przekonywania działaczy Prokosu w organizację wydarzenia włączyła się dyrekcja Muzeum Zamkowego oraz władze miasta Malborka, powiatu malborskiego i województwa pomorskiego. Samorządy partycypowały w finasowaniu imprezy.

(opr. red., fot. T. Sułkowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe