„Wizytówki” na wjazdach do miasta

  • 10.08.2019, 07:20
  • Joanna Pawłowska
„Wizytówki” na wjazdach do miasta fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

MALBORK Już niedługo turyści wjeżdżający do Malborka od zachodu zobaczą nową zabudowę Starego Miasta. Niestety opuszczając nasz gród na południe, w kierunku Kwidzyna, nadal będzie ich straszyła ul. Armii Krajowej. Teren pomiędzy szpitalem a Szpitalem Jerozolimskim jest anty wizytówką miasta.

Widzimy tam pojedyncze budynki będące w bardzo złym stanie, dobudówki; pomiędzy nimi nie zagospodarowane puste place. I na razie tak zostanie.

W połowie 2013 r uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego dla ulic Armii Krajowej, Słowackiego oraz Bażyńskiego i wszelkie działania inwestycyjne są podyktowane zamieszczonymi tam zapisami. Obszar jest podzielony na jednostki bilansowe wskazujące funkcje zagospodarowania czyli określające ich przeznaczenie.

- Ta część miasta tworzy pewną całość. Zagospodarowanie ul. Armii Krajowej zależy od doprowadzenia mediów z ul. Słowackiego. Obecnie trwa tam przebudowa całej infrastruktury. Tak więc najpierw musi zostać zakończony ten etap, dopiero kolejnym będzie przeprowadzenie podłączeń w stronę ul. Bażyńskiego – wyjaśnia Katarzyna Kostrzewa – Rzoska, naczelnik Wydziału Rozwoju i Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta.

Plan przewiduje przy ul. Słowackiego niską zabudowę nie wielorodzinną, która przerodzi się w wyższą wielorodzinną wzdłuż ul. Armii Krajowej, co będzie wymagało podłączenia każdego lokalu do wszystkich instalacji. (...)

fot. Tomasz Sułkowski

Więcej w bieżącym numerze Gazety Malborskiej z dnia 7 sierpnia 2019

 

Joanna Pawłowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe