Rewitalizacja historycznego śródmieści

  • 15.08.2019, 07:10
  • (opr.red. GM, fot. T. Sułkowski)
Rewitalizacja historycznego śródmieści fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

MALBORK 7 sierpnia odbyły się II konsultacje społeczne dotyczące rewitalizacji obszaru parkowego z przeznaczeniem na rozwój działalności Inkubatora Kultury w Malborku i zagospodarowania parku przy budynku Szpitala Jerozolimskiego.

Obszar przylegający do budynku Szpitala Jerozolimskiego jest założeniem parkowym. Dawniej mieścił się tu cmentarz. Ten rejon wymaga odpowiedniego zagospodarowania, tak by miejsce to wraz z zabytkowym budynkiem Szpitala Jerozolimskiego stało się kolejną, prawdziwą atrakcją Malborka – nie tylko dla mieszkańców, ale i dla turystów odwiedzających nasze miasto. Urząd Miasta Malborka zaprosił więc mieszkańców już po raz drugi na konsultacje dotyczące zagospodarowania obszaru parkowego w sąsiedztwie Szpitala Jerozolimskiego.

Zagospodarowanie tego obszaru wpisuje się w realizację projektu pn. „Malbork na „+” – rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.1 Kompleksowe Przedsięwzięcia Rewitalizacyjne – Wsparcie Dotacyjne, Poddziałania 8.1.2 Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach poza Obszarem Metropolitalnym Trójmiasta.

(opr.red. GM, fot. T. Sułkowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe