Flagowa szkoła Microsoftu powstała w Gdyni

  • 29.08.2019, 14:57
  • UM Gdynia
Flagowa szkoła Microsoftu powstała w Gdyni

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, jako jedyna polska szkoła, znalazł się wśród zaledwie 21 placówek z całego świata zrzeszonych w programie Microsoft Flagship School. Hasło przewodnie tej gdyńskiej placówki brzmi: „Szkoła, która działa”. I nie jest to przypadek. Ta nowa szkoła na Chwarznie-Wiczlinie, która od 2 września otworzy swoje podwoje dla uczniów, będzie jedną z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych, nastawioną na cyfrową transformację w obszarze nauki. Wynika to między innymi ze współpracy z jednym z liderów w świecie technologii - firmą Microsoft. Miasto, już na etapie budowy, współpracowało z firmą na rzecz tworzenia zaawansowanej technologicznie i otwartej na wiedzę oraz cyfrową edukację szkoły.

Microsoft Flagship School to specjalny program, który został uruchomiony we wrześniu ubiegłego roku. Ma on na celu przekształcanie edukacji od podstaw i tworzenie nowoczesnych oraz innowacyjnych szkół. W jego ramach powstają nowe placówki edukacyjne. Są one budowane przy wsparciu firmy - od fundamentów aż po szkolne ławki oraz narzędzia edukacyjne. Opinie ekspertów z Microsoft służyły jako ważne wskazówki przy podejmowaniu decyzji o ostatecznym kształcie szkoły.

Placówki oświatowe należące do programu albo już działają albo są w trakcie budowy. Pięć z nich zostanie otwartych w najbliższych dniach. To obiekty w Stanach Zjednoczonych w stanie Michigan oraz na Florydzie, a także w Szkocji i Austrii. Do tej grupy należy też gdyński Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8. To jedyna polska placówka, która znalazła się w programie Microsoft Flagship School.

Naszym zadaniem jest dać młodym gdynianom jak najszersze możliwości rozwoju. Ta szkoła zbudowana została według najwyższych światowych standardów. Jestem przekonany, że stworzyliśmy warunki, w których młodzi gdynianie będą chcieli się nie tylko uczyć, ale i spędzać wolny czas – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Microsoft opublikował na swoim blogu informację, które placówki będą służyć uczniom, jako flagowe szkoły pod szyldem tej firmy, już od zbliżającego się nowego roku szkolnego. Są to:

  • Akademia Flint Cultural Center w Flint, Michigan, Stany Zjednoczone
  • Bertha Park High School w Perth, Szkocja
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni
  • University of Central Florida w Orlando w Stanach Zjednoczonych na Florydzie oraz
  • Digital Mittelschule St. Leonhard, Austria.


W sumie w programie Microsoft Flagship School bierze udział 21 szkół z całego świata. Łączy je wspólny cel - wszystkie chcą odpowiadać na potrzeby uczniów, nauczycieli i społeczeństwa przyszłości. Dlatego projektowały szkołę w każdym jej obszarze – wizji i misji działania, kompetencji, budynku i przestrzeni edukacyjnych, wykorzystania technologii, dydaktyki i uczenia się. Szkoły korzystały ze wsparcia merytorycznego ze strony Microsoft – firmy, która od ponad 20 lat współpracuje z instytucjami edukacyjnymi i partnerami w obszarze transformacji cyfrowej edukacji.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni jest częścią nowego kompleksu szkolno-przedszkolnego na Chwarznie-Wiczlinie przy ul. Wiczlińskiej 50A, który zostanie uruchomiony 2 września. W skład ZSO wchodzą Szkoła Podstawowa nr 37 oraz XVII Liceum Ogólnokształcące.

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe