Życzenia dla nauczycieli

  • 02.09.2019, 08:14
  • Antoni Szymański Senator RP
Życzenia dla nauczycieli

Podziel się:

Oceń:

Jak co roku 1 września ze szczególną sympatią i szacunkiem myślę o polskich nauczycielach, którzy w swoją pracę wkładają nie tylko czas, energię i zdrowie, ale również serce.

Miniony rok szkolny nie był łatwy dla polskiego szkolnictwa. Zdaliśmy sobie bardziej sprawę, że wdrażając reformy nie wolno zapominać o tym, że to nie system, nie procedury ani rozbudowana biurokracja zmienia rzeczywistość. Czynią to ludzie z pasją, którym należy zapewnić jak najlepsze warunki do efektywnej pracy. Nie zawsze starcza środków na zaspokojenie uzasadnionych oczekiwań finansowych, jednak to co powinniśmy zapewnić naszym nauczycielom to lojalność, silne wsparcie autorytetu państwa i warunki do kreatywnej pracy.

Szanowni Państwo Nauczyciele, Dyrektorzy i pracownicy oświaty!

Dziękuję Wam za wszystko co robicie realizując Wasze powołanie zawodowe. Wiem, że wychodzicie często poza standardy i dajecie znacznie więcej niż się tego od Was oczekuje. Z tego powodu zasługujecie na szacunek polskiego społeczeństwa i polskiej władzy. Niech nigdy go Wam nie zabraknie!

Życzę Wam gorąco spokojnej pracy w szkole, przyjaznej atmosfery w gronie pedagogicznym i zjednoczenia całej społeczności szkolnej. Aby to miejsce miało w sobie coś rodzinnego. Aby wszelkie problemy, które stają przed Wami w zawodowej codzienności, mogły być rozwiązywane wspólnie. Praca nauczyciela bowiem najpełniej realizuje się we współpracy.

Niech ten rozpoczynający się rok szkolny będzie dla Państwa czasem rzeczywistej, szczerej satysfakcji z wykonywanej pracy. Oby nie zabrakło wdzięczności Waszych wychowanków i ich rodziców, która wynagrodzi Wasz trud pracy dedykowanej pomyślnej przyszłości nowych pokoleń Polaków!

Antoni Szymański Senator RP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe