Gdański Test Coopera - sprawdź swoją kondycję fizyczną w 12 minut!

  • 05.09.2019, 11:59
  • UM Gdańsk
Gdański Test Coopera - sprawdź swoją kondycję fizyczną w 12 minut!

Podziel się:

Oceń:

GDAŃSK Sprawność fizyczna, zdrowy styl życia – takie idee propaguje Gdańsk. Miasto wspólnie z AZS Centralnym Ośrodkiem Sportu Akademickiego, już 26, 27 września, zapraszają do udziału w gdańskim Teście Coopera. Impreza odbędzie się w Kompleksie Sportowym przy al. Grunwaldzkiej 244. Udział jest bezpłatny dla wszystkich chętnych.

Test to metoda opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega on na 12 minutowym, nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania wytrzymałości i sprawności wszystkich grup społecznych.

Ideą Gdańskiego Testu Coopera jest promocja zdrowego stylu życia, utrwalenie pozytywnego wizerunku miasta oraz integracja mieszkańców. W teście mogą wziąć udział wszyscy niezależnie od wieku czy poziomu aktywności fizycznej. Ci, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero planują rozpocząć, wysportowani i chcący poprawić swoją wydolność. We wspólnym biegu udział mogą wziąć całe rodziny, uczniowie, studenci.

Gdański test Coopera to wydarzenie bezpłatne, istnieje możliwość zapisów online tutaj lub w biurze zawodów, w dniu imprezy.

Czwartek, 26.09, godz. 10.00 – 19.00

Piątek, 27.09, godz. 9.00 – 14.00

Podczas wydarzenia przewidziane są też dodatkowe atrakcje dla uczestników, poczęstunek regeneracyjny i nagrody.

Nagrody dla najaktywniejszych szkół

Szkoły, które przyprowadzą największą liczbę uczniów, otrzymają bony na sprzęt sportowy.

UM Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe