Odpust w Sanktuarium Świętej Rodziny

  • 23.08.2019, 07:10
  • (fox)
Odpust w Sanktuarium Świętej Rodziny Fot. Mirosław Wiśniewski

Podziel się:

Oceń:

RYJEWO. Wierni z okolicznych parafii jak co roku wzięli udział w uroczystym Odpuście ku czci Świętej Rodziny odbywającym się w ryjewskim Sanktuarium. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji elbląskiej Wojciech Skibicki. Na zakończenie Mszy św. ks. biskup poświęcił również kopię obrazu Świętej Rodziny z ryjewskiego sanktuarium wykonaną przez Jacka Zwolaka.

Tradycyjnie nie zabrakło wiernych z Postolina, Mikołajek Pomorskich, Tychnów czy Kwidzyna. Swoją reprezentację mieli także osadzeni w kwidzyńskim Zakładzie Karnym. Pątnicy przybywali najczęściej pieszo, choć nie brakowało również zmotoryzowanych czy tez decydujących się na pokonanie trasy rowerem. Podczas tegorocznego odpustu w Sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie uroczystościom przewodniczył ks. bp Wojciech Skibicki, biskup pomocniczy diecezji elbląskiej.

–Chrystus raz nas zbawił przez krzyż i zmartwychwstanie, ale ponieważ jesteśmy w drodze i jesteśmy słabi, dlatego wciąż się o nas troszczy. Chce, by to zbawienie zrealizowało się w naszym życiu. Małżeństwo bowiem to przymierze, słowo dane sobie nawzajem i pobłogosławione przed ołtarzem. Ale by ten ślub się zrealizował, konieczne jest żywienie i pielęgnowanie miłości, jak to się dzieje przez wciąż wzajemne poddawanie się sobie, czyli rezygnowanie ze swego „Ja” na rzecz „My”. Przez cierpliwe obmywanie się wodą przebaczenia z brudów nieczystości, pychy czy egoizmu. Przez szukanie słów, które budują zrozumienie, więź, komunikację. Przez ciągłe dążenie do oczyszczenia wszystkiego tego, co jeszcze takiego oczyszczenia wymaga – mówił biskup Wojciech Skibicki.

Zdjęcia: Mirosław Wiśniewski

(fox)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe