Kto przebuduje ul. Hodowlaną?

  • 11.09.2019, 09:41
  • UM Gdynia
Kto przebuduje ul. Hodowlaną? fot. Marcin Mielewski / Zespół Prasowy UM Gdynia

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Ulica Hodowlana na Witominie oraz ważne dla tej dzielnicy skrzyżowanie Hodowlana-Wielkokacja-Stawna już niedługo zostaną gruntownie przebudowane i zyskają nowy blask. Właśnie poznaliśmy firmy, które złożyły oferty na wykonanie prac budowlanych przy tej inwestycji.

Planowane działania związane są z modernizacją infrastruktury drogowej na Witominie w ramach inwestycji „Rozbudowa ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni”. Głównym miejscem prac na tym etapie stanie się ulica Hodowlana na odcinku między ulicami Chwarzenieńską a Wielkokacką. Przebudowane zostanie także ważne dla dzielnicy skrzyżowanie u zbiegu ulic Hodowlanej, Wielkokackiej i Stawnej.
 
- Na wykonawcę czekamy z niecierpliwością, przetarg rozpocznie działania inwestycyjne, mające na celu poprawę stanu infrastruktury drogowej oraz zabezpieczy dzielnice przed wodami opadowymi. Ponadto to pierwszy etap szeregu działań związanych z rozbudową ulicy Chwarznieńskiej na odcinku witomińskim, a co za tym idzie, budową obwodnicy Witomina – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
 
Na realizację prac miasto przeznaczyło kwotę 26 797 161,44 zł brutto. W ogłoszonym w lipcu przetargu wpłynęło sześć ofert, które wyceniły koszt realizacji inwestycji na:
 
- Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. - 28 272 271,84 zł brutto
- Eurovia Polska S.A. – 31 986 025,84 zł brutto
- BUDIMEX S.A. – 27 886 674,37 zł brutto
- Konsorcjum: WPRD Gravel Sp z o.o. | ELGRUNT Marian Mielewczyk – 32 583 012,73 zł brutto
- Kruszywo Sp. z o.o. – 21 831 362,50 zł brutto
- STRABAG Sp. z o.o. – 24 524 320,83 zł brutto

- Widzimy pozytywny trend: w przetargach na realizację inwestycji w Gdyni staje coraz więcej wykonawców, a to przekłada się na korzystniejsze ceny. Podzielenie prac na realizację ul. Chwarznieńskiej i Hodowlanej, a także planowana realizacja Obwodnicy Witomina to milowy krok, który przełoży się na jakość życia w dzielnicy – mówi Jakub Ubych, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. dzielnic i radny miasta.
 
Zakres robót, których dotyczy przetarg, obejmuje również przebudowę odcinka ul. II Morskiego Pułku Strzelców oraz budowę zbiornika retencyjnego, wraz prowadzącą do niego drogą. Związane z tym prace oraz przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej uzyskały 85% dofinansowania w ramach projektu unijnego: „Rozwój systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie Gdyni – część II” (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020).

Na samej ulicy Hodowlanej oraz wspomnianej krzyżówce ulic Hodowlana-Wielkokacka-Stawna prace budowlane obejmą: przebudowę układu drogowego, demontaż istniejącego i budowę nowego oświetlania ulicznego, usunięcie kolizji urządzeń elektroenergetycznych, przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej, budowę zbiornika retencyjnego, przebudowę sieci gazowej, przebudowę sieci ciepłowniczej, przebudowę i budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu, przebudowę kanalizacji teletechnicznych, likwidację istniejącego uzbrojenia, zabezpieczenie kolidującego uzbrojenia terenu, rozbiórkę i budowę elementów małej architektury, wykonanie oraz odtworzenie trawników.

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe