Serce dla Inki

  • 24.08.2019, 07:40
  • źródło: kociewiak.pl
Serce dla Inki źródło: kociewiak.pl

Podziel się:

Oceń:

Miała niespełna 18 lat, kiedy została skazana na śmierć. Danuta Siedzikówna „Inka” była sanitariuszką i łączniczką 5. Wileńskiej Brygady AK. To właśnie jej poświęcony będzie koncert, który odbędzie się 24 sierpnia o godz. 17.30 na starogardzkim Rynku.

Wystąpią na nim Jan Pietrzak, Paweł Piekarczyk, Bartłomiej Kurowski, Przemysław Majewski, Tadek „Firma” Polkowski i Andrzej Kołakowski. Nie będzie to jednak jedyna forma upamiętnienia Danuty Siedzikówny. Uroczystości rozpoczną się w południe 24 sierpnia od patriotycznego rajdu rowerowego, który ruszy w trasę spod bram Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Deyny. Na rowerzystów czekać będą koszulki z wizerunkiem „Inki”.
O godz. 15.30 w Kasynie Oficerskim przy ul. Sobieskiego odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej młodej bohaterce.
25 sierpnia, o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji przed Ratuszem na Rynku, gdzie przewidziany jest m. in. apel pamięci, a następnie przemarsz jego uczestników do kościoła pw. św. Katarzyny, gdzie odprawiona zostanie msza św. w intencji ojczyzny. Kazanie wygłosi autor inicjatywy Serce dla „Inki” ks. Jarosław Wąsowicz. O godz. 13.20 w kościele odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

 

źródło: kociewiak.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe