Przebudowany tczewski basen w... 2022 roku! Koncepcja i wstępny projekt

  • 24.08.2019, 08:00
  • Wawrzyniec Mocny / tczewska.pl
Przebudowany tczewski basen w... 2022 roku! Koncepcja i wstępny projekt Fot. UM w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Trwają przygotowania do gruntownej przebudowy basenu miejskiego. Mówi się nawet o nowym obiekcie tylko połączonym funkcjonalnie z obecnym. Na razie inwestycja jest w fazie projektowej, jednak podstawowe założenia są już znane. Przedstawiamy też pierwsze grafiki poglądowe.

Otrzymaliśmy wstępne dane dotyczące projektu, jak również koncepcję projektową.

Formuła - „zaprojektuj i wybuduj”

Przetarg zaplanowano na 2020 r. Sama przebudowa ma pochłonąć ok. 30 mln zł.

- Inwestycja jest na razie na etapie koncepcji (autorem koncepcji jest firma ARDENA Daniel Chomiczewski. Sp. z o.o.) - informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. - Kolejnym zadaniem będzie przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego, czyli dokładnych wytycznych dla projektantów. Następnie wybierzemy formę organizacyjną podmiotu, który będzie realizował inwestycję. Niewykluczone, że zaproponujemy powołanie spółki celowej. Następnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie basenu w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Szacujemy, że inwestycja będzie kosztować ok. 30-35 mln zł, ale dokładny koszt poznamy po przetargu. Jego ogłoszenie planowane jest w 2020 r.

Natomiast samo ukończenie inwestycji planowane jest na 2022 r., jak podaje prezydent Mirosław Pobłocki.

Harmonogram realizacji obiektu uzgodniony zostanie z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu. Nie planujemy zamknięcia „starego” basenu na cały okres budowy, na pewno jednak, ze względów technicznych, czasowo będzie to niezbędne.

Basen z rurozjeżdżalnią

Inwestycja ma być możliwa do zrealizowania pod względem finansowym, ale jednocześnie atrakcyjna dla mieszkańców. Koncepcja przewiduje m.in. budowę nowego basenu sportowego, basenu rekreacyjnego z miękkim dnem i licznymi atrakcjami wodnymi, strefę saun i grotę solną. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że planuje się także rurozjeżdżalnię. Zmodernizowany zostanie także system wentylacyjny. Ma powstać także nowy parking, gdyż obecny po przebudowie będzie niewystarczający.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem projektu funkcjonalno-użytkowego. Chodzi o wytyczne. Następnie zostanie wybrana forma organizacyjna podmiotu, który będzie realizował inwestycję.

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki nie wyklucza, że miasto zaproponuje powołanie spółki celowej, aby dodatkowo nie obciążać budżetu miasta kwotą 30 mln zł.

Wawrzyniec Mocny / tczewska.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe