Motocyklista uderzył w tył volkswagena. Okazało się, że nie ma uprawnień.

  • 25.09.2019, 13:45
  • KWP Gdańsk
Motocyklista uderzył w tył volkswagena. Okazało się, że nie ma uprawnień. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Brus wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 236 pomiędzy miejscowością Czyczkowy a Wielkimi Chełmami. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że motocyklista najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył volkswagena. Kierująca osobowym autem została karetką przewieziona do szpitala, a ranny motocyklista został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym.

Wczoraj około godziny 11.00 policjanci z Chojnic otrzymali informację o wypadku drogowym do którego doszło na trasie Brusy-Swornegacie, gdzie motocyklista uderzył w samochód osobowy. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem 23-letni mieszkaniec gminy Brusy najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami i nie dostosował prędkości do warunków ruchu, co doprowadziło do uderzenia w tył pojazdu osobowego marki Volkswagen Polo, którym kierowała 19-letnia mieszkanka tej samej gminy. Kobieta została zabrana przez karetkę pogotowia, a jadący motocyklem marki Suzuki z uwagi na obrażenia został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Chojnicach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz kierowali ruchem. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Aktualnie są ustalane dokładne okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o rozwagę na drodze. Osoba kierująca, która spowoduje wypadek i nie ma uprawnień do kierowania, poza konsekwencjami prawnymi może liczyć się z poniesieniem kosztów za naprawę samochodu poszkodowanego.

fot. KWP Gdańsk

 

 

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe