Warsztaty teatralne z Maciejem Gierłowskim w ZSI

  • 26.09.2019, 11:23
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Warsztaty teatralne z Maciejem Gierłowskim w ZSI fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w warsztatach teatralnych, które poprowadził Maciej Gierłowski, na co dzień aktor, reżyser i instruktor teatralnysłupskiego teatru lalki Tęcza.

Maciej Gierłowski opowiedział młodym słupszczanom o zawodzie aktora, swoich doświadczeniach scenicznych, wprowadził w podstawowe zagadnienia związane z teatrem, a także przybliżył cechy charakterystyczne procesu twórczego nad spektaklem. Zaznajomił młodzież ze specyfiką i językiem teatru.

W kolejnym etapie warsztatówmłodzi adepci sztuki teatralnej przeszli do pracy na scenie – zaznajamiali się z przestrzenią sceniczną, budowaniem postaci, tworzeniem roli. Ćwiczyliprzy tym dykcję, pamięć, pracowali nad emisją głosu, mimiką i gestyką. Zadania sceniczne młodzież realizowała w oparciu o cytaty „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa.

- Dzisiejsze zajęcia warsztatowe w znakomity sposób wprowadziły nas w magiczny i fascynujący świat sztuki teatru. Mieliśmy świetną okazję pobudzić wrażliwość sceniczną, kreatywność, pracę zespołową, a także pogłębić i poszerzyć wiedzę dotyczącą teatru, w końcu nabyć umiejętności sceniczne.Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi za poprowadzenie rewelacyjnych zajęć warsztatowych – mówi Kuba, uczeń Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Organizatorem i koordynatorem zajęć warsztatowych była Maja Frąckowiak, wicedyrektorka i nauczycielka języka polskiego w słupskim ZSI.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (29)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe