W słupskim Plastyku otwarto Galerię Pięciu Drzwi

  • 04.10.2019, 09:39
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
W słupskim Plastyku otwarto Galerię Pięciu Drzwi fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Przy Liceum Plastycznym imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku otwarto Galerię Pięciu Drzwi. Zajmuje ona powierzchnie ścian budynku szkolnego. Powstała z myślą o młodych artystach, chcących podzielić się swoją twórczością.

Galeria Pięciu Drzwi powstała z myślą o młodych artystach, którzy chcą podzielić się z innymi swoją twórczością i tym samym postawić pierwszy krok w swojej karierze. Opiekę nad miejscem wystawienniczym sprawuje Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa w słupskim Plastyku. Działalność miejsca zainaugurowała wystawa prac malarskich uczniów tamtejszego liceum plastycznego.

- Nazwa miejsca wystawienniczego wiąże się z jego ścisłą lokalizacją – pomiędzy szkolnymi ścianami, które tworzą przestrzeń galerii, znajduje siępięcioro drzwi - prowadzących do szkolnych sal, w tym pracowni rysunku i malarstwa. Stąd nazwa galerii – wyjaśnia Daniel Stawski ze słupskiego Plastyka.

To drugie takie miejsce wystawiennicze, które powstało przy liceum plastycznym w bieżącym roku szkolnym. Kilka tygodni temu otwarto tam Galerię Małego Formatu, która spełnia podobną funkcję.

Galeria Pięciu Drzwi jest zlokalizowana na drugim piętrze w budynku słupskiego Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przy ulicy Koszalińskiej 9.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Zdjęcia (20)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe