Startuje trzeci Cross Duathlon Gdańsk

  • 04.10.2019, 09:46
  • Gdański Ośrodek Sportu
Startuje trzeci Cross Duathlon Gdańsk fot. Cross Duathlon Gdansk / fot. GOS

Podziel się:

Oceń:

GDAŃSK Cross Duathlon Gdańsk to zawody dla tych wszystkich, którzy kochają kolarstwo górskie, bieganie przełajowe nie jest im obce, a sportowa rywalizacja dostarcza im pozytywnych emocji i wrażeń. W najbliższą sobotę, 5 października na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się trzecia edycja tej imprezy.

Start, meta i strefa zmian usytuowane będą w Dolinie Czystej Wody przy Drodze Marnych Mostów. Stamtąd zawodnicy o godzinie 11.00 ruszą na 5-kilometrowy odcinek biegu, następnie przesiądą się na rower, żeby pokonać 12 kilometrów po leśnych, szutrowych ścieżkach. Ostatnim etapem rywalizacji będzie ponownie bieg, a zawodnicy wyruszą tą samą pętlą, co na początku. W poprzednim roku trasę Cross Duathlonu Gdańsk najszybciej pokonał Bartosz Banach, który o zwycięstwo powalczy także w najbliższy weekend.

- Trasa rowerowa nie jest łatwa. Na początku pod górkę, potem jest techniczny zjazd, a następnie trochę płaskich odcinków. Najlepsi zawodnicy, w zależności od warunków, powinni ją pokonać w czasie od 25 do 35 minut. Bieganie wiadomo - najpierw pod górkę, więc od razu można trochę zagotować mięśnie i cały organizm. Potem mamy zbieg, techniczny, po zakrętach. Po rowerze jest ta sama runda biegowa, więc sądzę, że zarówno rowerzyści jak i dobrzy biegacze mają szansę tu powalczyć – mówi ubiegłoroczny zwycięzca.

Na mecie na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, a dla zwycięzców w kategorii Open przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

Plan minutowy:

9:00 – 10:00 – odbiór pakietów i wstawianie rowerów do strefy zmian

11:00 – start

14:00 – zamknięcie trasy

14:00 – dekoracje zwycięzców, zakończenie imprezy

9:00 – 14:30 czynny depozyt

Gdański Ośrodek Sportu

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe