Licealistki z Plastyka stworzyły bioniczny projekt huby

  • 09.10.2019, 08:17
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Licealistki z Plastyka stworzyły bioniczny projekt huby fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Aleksandra Groblewska i Joanna Laskowska, uczennice Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, stworzyły bioniczny projekt huby – popularnego grzyba nadrzewnego. Swoją pracę licealistki wykonały podczas VI Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego, który odbył się w Skokach koło Poznania.

Projekt stworzony przez młode słupszczanki został bardzo wysoko oceniony przez projektantów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy uczestniczyli w warsztatach plenerowych. Praca licealistek budziła powszechny zachwyt – chwalono ją za nowatorskie rozwiązanie realizacyjne w zakresie skojarzeń i przekazu treści. Projekt huby powstał jako jedno z wielu zadań dydaktycznych z zakresu projektowania, jakie musiały uczennice zrealizować w ramach uczestnictwa wVI Ogólnopolskim Plenerze Projektowym.

Poza intensywną pracą na warsztatach projektowych licealistki brały również udział w licznych wykładach z udziałem zaproszonych projektantów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz dyskusjach poszerzających i uzupełniających dotychczasowe formy kształcenia.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Zdjęcia (9)


Pozostałe